Zamknij

Szczęśliwa trzynastka. Znamy skład Polaków na inaugurację PŚ w Wiśle

31.10.2022 13:35

Thomas Thurnbichler wybrał skład na inauguracyjne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle-Malince. W piątkowych kwalifikacjach pojawi się 13 skoczków, w tym liderzy drużyny narodowej.

Piotr Żyła
fot. AP/Associated Press/East News

Skład reprezentacji Polski w skokach narciarskich na zaplanowane na 4-6 listopada konkursy ogłoszono za pośrednictwem mediów społecznościowych Polskiego Związku Narciarskiego. W zespole są: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Stefan Hula, Kacper Juroszek, Klemens Murańka, Jan Habdas, Maciej Kot, Tomasz Pilch i Andrzej Stękała.

- Pojawiają się następcy i to już widać. Tomek Pilch, Paweł Wąsek, Kacper Juroszek – to są zawodnicy, którzy już zaczynają funkcjonować w Pucharze Świata. Miejmy nadzieję, że tak będzie również zimą - mówił prezes PZN przed startem sezonu Adam Małysz w rozmowie z PAP. Dodał, że starszych zawodników nadal stać na sukcesy.

Konkursy PŚ w Wiśle

Dwa indywidualne konkursy na obiekcie im. Adama Małysza odbędą się w sobotę i niedzielę (5-6 listopada). Jeszcze nigdy Puchar Świata w skokach narciarskich nie startował tak wcześnie. Potem po trzech tygodniach przerwy cykl przeniesie się do fińskiej Ruki.

Wywalczonej w poprzedniej edycji Kryształowej Kuli będzie bronił Japończyk Ryoyu Kobayashi.

loader

RadioZET.pl/PAP