PŚ w skokach: Tego nie było od lat. Stoch może wyrównać rekord Małysza

Andreas Nicolaides
27.01.2017 14:00
Kamil Stoch
fot. East News

Kamil Stoch to absolutny dominator tego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Jest wielkim faworytem do zwycięstwa w zawodach w Willingen. Jeśli ta sztuka mu się powiedzie, to wyrówna rekord Adama Małysza pod względem liczby wygranych konkursów z rzędu.

Zagłosuj

Czy Kamil Stoch wygra w Willingen?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W sezonie 2000/2001 Małysz wygrał pięć kolejnych konkursów - w Innsbrucku, Bischofshofen, Harrachovie (dwa razy) i Park City. Ostatnio taką serią pochwalić mógł się Gregor Schlierenzauer. Było to jednak już dawno, bo aż osiem lat temu.

Zobacz także

Stoch ma na koncie cztery zwycięstwa z rzędu - w Bischofshofen, Wiśle (dwa) i Zakopanem. Rekord w tym aspekcie należy do czterech skoczków. Janne Ahonen, Matti Hautamaeki, Thomas Morgenstern i Gregor Schlierenzauer wygrywali sześć kolejnych zawodów. Aby dołączyć do tego grona, Stoch musi wygrać w Willingen, a następnie dołożyć do tego zwycięstwo na mamuciej skoczni w Oberstdorfie.

Zadanie z pewnością nie jest łatwe, ale też nie niemożliwe do zrealizowania. Nasz reprezentant to aktualny lider Pucharu Świata, triumfator zakończonego kilka tygodni temu Turnieju Czterech Skoczni i główny faworyt zbliżających się mistrzostw świata w Lahti.

Konkurs indywidualny na skoczni w Willingen odbędzie się w niedzielę. Jego początek o godz. 15.00. Gdzie obejrzeć? Sprawdź nasz program TV.

RadioZET.pl/AN