Kadra skoczków na PŚ w Willingen. Jest decyzja ws. Huli i Kota

04.02.2020 09:47
Michal Dolezal
fot. PAP/EPA

Trener Michal Doleżal ogłosił kadrę skoczków na konkursy Pucharu Świata w Willingen. Tym razem szkoleniowiec dał szansę Jakubowi Wolnemu. Do Pucharu Kontynentalnego oddelegował natomiast Macieja Kota i Stefana Hulę.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Na PŚ w Willingen trener Doleżal zabierze siedmiu zawodników. W kadrze znaleźli się: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka i Andrzej Stękała.

Po raz kolejny w Pucharze Kontynentalnym wystąpią natomiast Maciej Kot i Stefan Hula. W kraju zostanie za to Tomasz Pilch, który weźmie udział w LOTOS Cup. Jeśli chodzi o Puchar Kontynentalny, to oprócz Kota i Huli wystąpią w nim Paweł Wąsek, Kacper Juroszek i Adam Niżnik.

Puchar Świata: w ten weekend Willingen Five

PŚ w Willingen rozpocznie się w piątek, kiedy to odbędą się kwalifikacje. Na sobotę i niedzielę zaplanowano konkursy indywidualne.

Nadchodzący weekend będzie szczególny, bowiem zawodnicy rywalizować będą o dodatkową nagrodę - za wygranie minicyklu Willingen Five. Zwycięży w nim skoczek, który uzyska najwyższą notę łączną za pięć skoków (w kwalifikacjach i konkursach). W nagrodę otrzyma czek w wysokości 25 tysięcy euro.

Willingen Five: Kiedy kwalifikacje i konkursy? Sprawdź program zawodów

RadioZET.pl/AN