Zamknij

PŚ w Titisee-Neustadt: Fenomenalne skoki Polaków. Sprawdź wyniki prologu

08.01.2021 17:10
Dawid Kubacki
fot. PAP/EPA

Puchar Świata w skokach w Titisee-Neustadt 2020/2021 - WYNIKI PROLOGU. Czterech Polaków zakończyło piątkowy prolog w pierwszej dziesiątce. Najlepszy okazał się Halvor Egner Granerud, ale już drugi był Dawid Kubacki. Na szóstym miejscu zakończył Andrzej Stękała, siódmym Kamil Stoch, a dziewiątym - Jakub Wolny. Sprawdź WYNIKI piątkowego prologu przed PŚ w Titisee-Neustadt!

WYNIKI PROLOGU W PŚ W TITISEE-NEUSTADT:

Puchar Świata w Titisee-Neustadt rozpoczął się nietypowo, bowiem nie poprzedziły go, jak ma to miejsce zwykle, kwalifikacje, lecz prolog. Do piątkowych eliminacji zgłosiło się bowiem dokładnie 50 zawodników, a więc tylu, ilu normalnie występuje w pierwszej serii każdego konkursu.

Organizatorzy zdecydowali się jednak przeprowadzić zawody mimo wszystko, oficjalnie odwołując jednak kwalifikacje, a zmieniając ich miano na właśnie prolog. Można by zatem rzec - to po co to wszystko? A no dla zawodników przede wszystkim, by mogli się jeszcze raz sprawdzić na skoczni w Titisee-Neustadt oraz rzecz jasna dla trzech tysięcy franków (ok. 12,5 tysiąca zł), które otrzyma zwycięzca tej nietypowej serii.

PŚ w Titisee-Neustadt - WYNIKI KWALIFIKACJI. Fenomenalne skoki Polaków

Na treningach biało-czerwoni spisali się znakomicie. W pierwszym na czele zakończył Andrzej Stękała, zaś na drugiej lokacie uplasował się Kamil Stoch, zaś w drugim aż czterech naszych reprezentantów znalazło się w czołowej piątce. Jakub Wolny był drugi, Dawid Kubacki trzeci, Stoch czwarty, a Stękała - piąty.

W kwalifikacjach poszło im niewiele gorzej. Dawid Kubacki wystrzelił bowiem na 139 metr i zajął drugie miejsce. Świetne skoki oddali również Kamil Stoch - 133 metry i siódme miejsce, Jakub Wolny - 135 metrów i dziewiąte miejsce oraz Andrzej Stękała - 137,5 metra i szóste miejsce. Nieco gorzej poradzili sobie Paweł Wąsek - 125,5 metra i 28. lokata, Aleksander Zniszczoł - 127,5 metra i 26. lokata oraz Piotr Żyła - 129,5 metra i 19. lokata.

Sobotni konkurs rozpocznie się o godzinie 16:00, a o 15:00 poprzedzi go seria próbna. W niedzielę w Titisee-Neustadt zostaną rozegrane również drugie zawody, które z kolei odbędą się o 16:30. Wszystkie serie próbne, kwalifikacje i konkursy Pucharu Świata na żywo na sport.radiozet.pl.

Zobacz także

RadioZET.pl