PŚ w Titisee-Neustadt: Freitag wygrywa loteryjny konkurs, Stoch w czołówce

Maciej Walasek
10.12.2017 18:05
Kamil Stoch
fot. PAP/EPA

Richard Freitag wygrał jednoseryjny konkurs w Titisee-Neustadt. Drugi był Andreas Wellinger, a trzeci Daniel Andre Tande. Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch był szósty. Z kolei Maciej Kot upadł przy lądowaniu, ale skoczkowi nic się nie stało.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Półtoragodzinne czekanie opłacało się. Walka ze śniegiem zakończyła się sukcesem, a warunki pozwoliły organizatorom rozegrać jednoseryjny konkurs.

Pierwszym zawodnikiem na belce był Constantin Schmid, który skoczył 133 metry. Jednak kolejni skoczkowie nie radzili sobie z warunkami, jakie panowały na skoczni. Wielu z nich miało problem z doleceniem choćby na 110 metr. Wyjątkiem był Noriaki Kasai. Chociaż Japończyk był długo wstrzymywany na belce, wylądował na 130 metrze.

Zagłosuj

Czy rozegranie jednej serii było dobrym pomysłem?

Liczba głosów:

Jakub Wolny jako pierwszy reprezentant biało-czerwonych poleciał na odległość 109,5 metra. Bardzo dobrze w trudnych warunkach poradził sobie Stefan Hula – 124 metry.  Groźnie zrobiło się przy skoku Macieja Kota. Polak przy skoku na odległość 118,5 metra, upadł przy lądowaniu . Na szczęście nic mu się nie stało i nasz skoczek wstał o własnych siłach.

Bardzo dobrze spisał się Dawid Kubacki, który oddał skok na odległość 127,5 metra. Z kolei Piotr Żyła lądował pół metra dalej. Kolejne skoki były już znacznie dalsze. Najpierw Junshiro Kobayashi skoczył 137,5 metra, a chwilę później Kamil Stoch osiągnął 130,5 metra. Prawdziwą petardę odpalił Andreas Wellinger. Niemiec poleciał na odległość 139,5 metra i został liderem konkursu. Jednak jeszcze dalej poleciał jego rodak Richard Freitag ,który osiągnął 145 metrów i został zwycięzcą jednoseryjnego konkursu. Miejsce na podium uzupełnił Daniel Andre Tande.

Najlepszy z Polaków Kamil Stoch zakończył zawody na 6. pozycji, Dawid Kubacki był 11., Hula 13.,  Żyła 19., Jakub Wolny 30., a Kot, który zaliczył upadek został sklasyfikowany na 32. miejscu.

RadioZET.pl/mw