PŚ w Titisee-Neustadt: Forfang zwycięzcą kwalifikacji, dalekie skoki Polaków!

Maciej Walasek
09.12.2017 15:29
polscy skoczkowie
fot. PAP

Johann Andre Forfang wygrał kwalifikacje w Titisee-Neustad. Doskonale spisali się polscy skoczkowie. Do niedzielnych zawodów indywidualnych zakwalifikował się komplet biało-czerwonych. Najlepszy z naszych reprezentantów Dawid Kubacki zajął drugie miejsce.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Po odwołaniu kwalifikacji w piątek, następnego dnia aura okazała się o wiele łaskawsza. Kapitalnie spisali się podopieczni Stefana Horngachera, którzy pokazali pazur przed konkursem drużynowym. Najlepszy z Polaków, Dawid Kubacki poleciał na odległość 139 metrów, co dało mu drugie miejsce. Piąty był Kamil Stoch, który lądował 1,5 metra bliżej. Czwartą lokatę zajął Piotr Żyła, który co prawda uzyskał 135 metrów, ale miał mniej punktów odjętych za wiatr.

Zobacz także

Stefan Hula wylądował w tym samym miejscu, co Żyła, ale został sklasyfikowany ex aequo na szóstej lokacie z Danielem Andre Tande. Maciej Kot skokiem na 131,5 metra uplasował się na ósmej pozycji.

Zagłosuj

Czy Polacy staną na podium w konkursie druzynowym w Titisee-Neustadt?

Liczba głosów:

Najsłabszy był Jakub Wolny, który rzutem na taśmę zakwalifikował się do niedzielnych zawodów. Polak skokiem na odległość 118,5 metra znalazł się na 49. miejscu.

RadioZET.pl/mw