Zamknij

PŚ w Titisee-Neustadt: Kiedy kwalifikacje i konkursy skoków? [PROGRAM]

21.01.2022 10:18

Skoki w Titisee-Neustadt: program, terminarz. Kiedy i o której godzinie odbędą się kwalifikacje i konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich 2021/2022 w Titisee-Neudstadt? Sprawdź program zawodów w Niemczech.

PŚ w Titisee-Neustadt PROGRAM
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Skoki w Titisee-Neustadt: program. Titisee-Neustadt dołączyło do kalendarza Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2021/2022 w miejsce Sapporo. Z powodu pandemii COVID-19 Japończycy wydali zakaz wjazdu do kraju obcokrajowcom i Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) musiała poszukać zastępczej lokalizacji. Padło właśnie na tę miejscowość w południowych Niemczech.

To będzie przedostatni sprawdzian przed zimowymi igrzyskami olimpijskimi w Pekinie. Decyzją sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski nasza kadra poleciała do Titisee-Neustadt w rezerwowym składzie. W kwalifikacjach zobaczymy Jakuba Wolnego, Andrzeja Stękałę, Tomasza Pilcha, Aleksandra Zniszczoła, Macieja Kota i Klemensa Murańkę. Na przeszkodzie do wysłania krajowej czołówki stanęły również względy pozasportowe. Kamil Stoch cały czas leczy kontuzję stawu skokowego, Dawid Kubacki i Piotr Żyła uzyskali pozytywny wynik testu na koronawirusa, a zatem cała trójka i tak nie mogłaby być brana pod uwagę przy ustalaniu składu. Na nic nie narzekają tylko inni olimpijczycy, Paweł Wąsek i Stefan Hula.

Skoki w Titisee-Neustadt: terminarz, kalendarz, program

Nie tylko Polacy mają problemy. Koronawirus dopadł również drużynę norweską, przez co w zmaganiach zabraknie Daniela Andre Tande, Fredrika Villumstada i świeżo upieczonego mistrza kraju Johanna Andre Forfanga. Nie będziemy oglądali też trzeciego w klasyfikacji generalnej PŚ Mariusa Lindvika. Do pucharowej rywalizacji wraca za to Austriak Stefan Kraft.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2021/22 liderem jest Japończyk Ryoyu Kobayashi, który o 44 punkty wyprzedza Niemca Karla Geigera. Z Polaków najwyżej - na 17. miejscu - sklasyfikowany jest Stoch.

Program konkursów PŚ w Titisee-Neustadt:

piątek, 21 stycznia

  • 13.30 - oficjalny trening
  • 15.50 - kwalifikacje

sobota, 22 stycznia

  • 15.15 - seria próbna
  • 16.15 - pierwsza seria konkursowa

niedziela, 23 stycznia

  • 14.30 - kwalifikacje
  • 16.00 - pierwsza seria konkursowa
loader

RadioZET.pl