PŚ w Titisee-Neustadt: Dawid Kubacki najlepszy, trzech Polaków w dziesiątce

18.01.2020 17:45
Dawid Kubacki
fot. PAP/EPA

Dawid Kubacki wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Titisee-Neustadt. Kamil Stoch zajął ósme, zaś Piotr Żyła dziewiąte miejsce. Drugi był Stefan Kraft, a trzeci Ryoyu Kobayashi.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Dawid Kubacki wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Titisee-Neustadt. Polak oddał w obu seriach najdłuższe skoki - 140,5 i 141 m. Drugi był Austriak Stefan Kraft, a trzeci Japończyk Ryoyu Kobayashi.

PŚ w Titisee-Neustadt: Dawid Kubacki zwyciężył w konkursie

Kamil Stoch uplasował się na ósmej pozycji, a Piotr Żyła był dziewiąty. Lider PŚ Niemiec Karl Geiger został sklasyfikowany na 12. miejscu.

Kubacki wygrał trzeci w karierze konkursu PŚ. To, że jest nadal w doskonałej formie, udowodnił już w pierwszej serii, gdy oddał najdłuższy skok lądując na 140,5 m. Drugi Niemiec Stephan Leyhe miał 139 m, a trzeci Kobayashi - 138,5 m. Dobrze wypadli także Żyła i Stoch. Ten pierwszy osiągnął 136 m i siódmy, a Stoch, choć wylądował o 1,5 m dalej od kolegi z zespołu, był sklasyfikowany na ósmej pozycji.

Awansu do serii finałowej nie wywalczyła trójka pozostałych Polaków. Aleksander Zniszczoł oddał skok na odległość 126 m, Stefan Hula - 123,5 m i Maciej Kot - 118 m.

W finale Kubacki ponownie udowodnił, że to on rozdaje tego dnia karty na skoczni w Titisee-Neustadt. Nowotarżanin ponownie miał najdalszą próbę - 141 m i pewnie zwyciężył w konkursie. Dobrze zaprezentował się Kraft, który osiągnął 140,5 m i dzięki temu awansował z piątego na drugie miejsce.

W punktacji turnieju Titisee-Neustadt Five, do którego liczone są również kwalifikacje, prowadzi Kobayashi - 426,9 pkt, a drugi jest Kubacki, który traci do Japończyka 5,7 pkt. Na trzeciej pozycji plasuje się Leyhe - 417,2 pkt.

>> Klasyfikacja Titisee-Neustadt Five: Kubacki goni Kobayashiego, awansował o sześć miejsc

W Pucharze Świata liderem pozostał Geiger, a Kubacki nadal zajmuje czwarte miejsce, ale stratę do lidera zmniejszył do 177 pkt.

>> Klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach 2019/2020

Stoch zajął w konkursie ósme miejsce, ale jako jedyny ze wszystkich skoczków dostał notę marzeń - norweski sędzia jego finałową próbę ocenił na 20 punktów.

TAK RELACJONOWALIŚMY KONKURS INDYWIDUALNY PUCHARU ŚWIATA W TITISEE-NEUSTADT:

RadioZET.pl/PAP