Zamknij

PŚ w Titisee-Neustadt 2020/2021: Kiedy i o której godzinie konkursy? [PROGRAM]

10.01.2021 13:38
Kamil Stoch
fot. PAP/EPA

PŚ w Titisee-Neustadt 2020/2021 - PROGRAM. Sprawdź, kiedy i o której godzinie odbędą się treningi, kwalifikacje i konkursy w Pucharze Świata w Titisee-Neustadt. Program, terminarz i kalendarz zawodów na sport.radiozet.pl.

  • W środę Kamil Stoch sięgnął po swoje trzecie zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni w karierze, a już w piątek odbędą się kwalifikacje do kolejnego konkursu Pucharu Świata w Titisee-Neustadt w Niemczech
  • Trener Michal Dolezal przeprowadził w kadrze dwie zmiany, zastępując Macieja Kota i Klemensa Murańkę Jakubem Wolnym oraz Pawłem Wąskiem
  • Kwalifikacje w Titisee-Neustadt odbędą się w piątek 8 stycznia o godzinie 16:15. Śledź relację na żywo i wyniki online z eliminacji PŚ na sport.radiozet.pl

Puchar Świata w Titisee-Neustadt wystartuje już w piątek, a więc zaledwie dwa dni po zakończeniu Turnieju Czterech Skoczni. Tego dnia odbędą się kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego w sobotę. W niedzielę miejsce będą miały drugie zawody.

Titisee-Neustadt jest bardzo szczęśliwym miejscem dla Polaków, którzy dodatkowo pojadą tam zbudowani sukcesami w TCS. 69. Turniej Czterech Skoczni padł łupem  Kamila Stocha, a trzeci w nim był Dawid Kubacki. Wysokie miejsca, bowiem kolejno piąte i szóste, zajęli również Piotr Żyła i Andrzej Stękała.

PŚ w Titisee-Neustadt 2020/2021: Kiedy skoki? PROGRAM, TERMINARZ

Prócz Stocha, Kubackiego, Żyły i Stękały na Hochfirstschanze zobaczymy także Aleksandra Zniszczoła i, powołanych w miejsce Klemensa Murańki i Macieja Kota, Jakuba Wolnego oraz Pawła Wąska.

Titisee-Neustadt jest jednym z gospodarzy Pucharu Świata w skokach narciarskich od 2001 roku. Z 17 do tej pory rozegranych tam konkursów najwięcej wygrali Polacy - aż sześć. W 2001 i dwukrotnie w 2007 roku triumfował tam Adam Małysz, w 2013 najlepszy był Stoch, a w ubiegłym sezonie zwycięski dublet zdobył na tym obiekcie Kubacki.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata liderem wciąż jest Norweg Halvor Egner Granerud, który nad drugim Niemcem Markusem Eisenbichlerem ma 184 punkty przewagi. Trzeci Stoch traci do lidera 260 pkt, ale przed rozpoczęciem TCS dzieliło ich wiele więcej. Czwarty jest Kubacki, piąty Żyła.

Biało-czerwoni prowadzą natomiast w klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów, o 46 pkt wyprzedzając Norwegów.

Program konkursów PŚ w Titisee-Neustadt:

piątek, 8 stycznia
14.15 - oficjalny trening
16.15 - kwalifikacje

sobota, 9 stycznia
15.00 - seria próbna
16.00 - pierwsza seria konkursowa

niedziela, 10 stycznia
15.00 - kwalifikacje
16.30 - pierwsza seria konkursowa

RadioZET.pl/PAP