PŚ w Sapporo: Kwalifikacje zagrożone. Niepokojące prognozy pogody

Krzysztof Sobczak
24.01.2019 21:41
Kwalifikacje w Sapporo zagrożone
fot. imago/Eibner/EAST NEWS

Piątkowe kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego na skoczni Okurayama w Sapporo mogą zostać storpedowane przez mocno wiejący wiatr i opady śniegu. Początek zmagań o godz. 10 czasu polskiego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

W kwalifikacjach w Sapporo wystartuje "galowy" skład reprezentacji Polski: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Stefan Hula i Maciej Kot. Zawodnicy po długiej podróży dotarli do Japonii, gdzie napotkali na silny wiatr - do 10 m/s - oraz obfite opady śniegu. Niestety tylko nieznacznie lepiej ma być w piątek.

PŚ w Sapporo: Pogoda

W godzinach popołudniowych [kwalifikacje zaplanowano na godz. 18 czasu miejscowego - przyp. red.] ma wiać z prędkością 5-6 m/s. Meteorolodzy zapowiadają, że siła wiatru będzie słabnąć, więc jest szansa, że eliminacje odbędą się z przerwami bądź z opóźnieniem. Zadania organizatorom nie będzie ułatwiał również sypiący śnieg.

Zdecydowanie lepsza pogoda spodziewana jest w sobotę i w niedzielę. Podmuchy wiatru mają nie przekraczać wówczas 2 m/s.

Ostatnie konkursy w Sapporo, w 2017 roku, okazały się sukcesem reprezentantów Polski. Pierwszego dnia triumfował Maciej Kot ex aequo z Peterem Prevcem, a dzień później najlepszy był Kamil Stoch.

Program PŚ w Sapporo:

Piątek, 25.01.2019
10:00 - Kwalifikacje

Sobota, 26.01.2019
8:00 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 27.01.2019
1:00 - Kwalifikacje
2:00 - Pierwsza seria konkursowa

RadioZET.pl/skijumping.pl/KS