Zamknij

Czołowi skoczkowie świata zakażeni COVID-19. Katastrofa po PŚ w Wiśle

25.11.2020 11:45
Stefan Kraft
fot. PAP/EPA

Koronawirus paraliżuje skoki narciarskie już na początku sezonu. Zakażenia COVID-19 po Pucharze Świata w Wiśle potwierdzili Austriacy. W konkursach PŚ w Ruce nie wystąpią m.in. Gregor Schlierenzauer, Philipp Aschenwald czy Stefan Kraft.

Puchar Świata w Ruce odbędzie się bez udziału czołowych austriackich skoczków. W kadrze na najbliższe zawody zabraknie m.in. Daniela Hubera, który zajął trzecie miejsce podczas niedzielnych zawodów w Wiśle. Do Finlandii udadzą się: Manuel Fettner, David Haagen, Timon-Pascal Kahofer, Clemens Leitner, Markus Schiffner i Marco Woergoetter.

Austriaccy skoczkowie zakażeni koronawirusem

Zabraknie więc nie tylko Hubera i wspomnianych Schlierenzauera, Aschenwalda i Krafta. Nie polecą także Michael Hayboeck czy Jan Hoerl.

Brak startu w Ruce będzie ogromnym ciosem dla Krafta. Obrońca Kryształowej Kuli liczył na zmazanie plamy po niedzieli w Wiśle, gdzie nie zdobył punktów. Przypomnijmy, że na skoczni im. Adama Małysza zajął dopiero 32. miejsce i nie zakwalifikował się do drugiej serii.

Pozytywny wynik testu na koronawirusa miał też trener reprezentacji Austrii, Andreas Widhoelzl.

ZOBACZ KONIECZNIE: Polscy skoczkowie przeszli test na COVID-19. Znamy wyniki przed PŚ w Ruce

Puchar Świata w Ruce rozpocznie się w piątek o godz. 16.45 od kwalifikacji. W sobotę pierwsza seria konkursowa rozpocznie się o 16.30. W niedzielę kwalifikacje zaplanowano na 14.00, pierwszą serię półtorej godziny później.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

RadioZET.pl/AN