Zamknij

PŚ w Rasnovie: Kolejna zmiana planów. Kwalifikacje przesunięte

22.02.2020 10:19
Zmiana w programie PŚ w Rasnovie
fot. PAP/EPA

PŚ w Rasnovie. Organizatorzy rumuńskiej części Pucharu Świata w skokach narciarskich zmienili program na sobotnie zawody. Kwalifikacje zostały przesunięte o pół godziny, konkurs zaś odbędzie się zgodnie w pierwotnym planem, choć wcześniej też zapowiadano opóźnienie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kwalifikacje do sobotniego konkursu PŚ w Rasnovie z udziałem 57 skoczków rozpoczną się o godz. 11:30, natomiast konkurs o godz. 12:45. Wcześniej zapowiadano przesunięcie o kwadrans, na 13, ale ostatecznie wycofano się z tych zamiarów. Oczywiście pod warunkiem, że pozwolą na to warunki atmosferyczne.

W piątkowych zmaganiach organizatorom przeszkadzał obficie sypiący śnieg, co w konsekwencji doprowadziło m.in. do przerwania drugiej serii po skokach pięciu zawodników i późniejszego powtarzania przez nich swoich prób. W sobotę ma być lepiej - nie powinno padać, ale może dość mocno wiać (do 3 m/s). Na obiekcie Trambulina Valea Carbunaria (HS97) nie ma sztucznego oświetlenia, a zatem ewentualne przedłużanie zawodów nie za bardzo wchodzi tu w grę.

PŚ w Rasnovie - WYNIKI piątkowego konkursu

W piątek, w oficjalnym debiucie Rasnova w kalendarzu Pucharu Świata, triumfował Niemiec Karl Geiger przed swoim rodakiem Stephanem Leyhe i liderem klasyfikacji generalnej Austriakiem Stefanem Kraftem. W czołowej dziesiątce znalazło się trzech Polaków - Kamil Stoch (6.), Dawid Kubacki (8.) i Piotr Żyła (9.). Punkty zdobyli także Jakub Wolny (20.) i Aleksander Zniszczoł (24.). Ta sztuka nie powiodła się Klemensowi Murańce (40.).

RadioZET.pl/skijumping.pl