PŚ w Planicy: Nietypowa decyzja Horngachera ws. Stocha. Nowa rola skoczka z Zębu

Maciej Walasek
22.03.2019 21:23
Kamil Stoch
fot. PAP

Stefan Horngacher zmienił decyzję, co do Kamila Stocha. W sobotnim konkursie drużynowym, skoczek z Zębu będzie pełnił inną rolę niż dotychczas.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Kamil Stoch nie zachwycił w piątkowym konkursie w Planicy. Trzykrotny mistrz olimpijski po skokach na 211 i 209,5 metra ukończył zmagania na 18. miejscu. W międzyczasie inni Polacy spisali się o wiele lepiej. Piotr Żyła był 3., Dawid Kubacki 7., a Jakub Wolny 12. Jednocześnie ten ostatni po raz kolejny pobił swój rekord życiowy na skoczni mamuciej, skacząc w pierwszej serii 235,5 metra.

PŚ w Planicy: Biało-czerwoni walczą o Puchar Narodów

Stefan Horngacher nie sprawił żadnej niespodzianki ogłaszając, że ta czwórka wystąpi w sobotnim konkursie drużynowym. Te zawody będą niezwykle ważne. Ich wynik zapewni lub oddali Polaków od drugiego w historii triumfu w Pucharze Narodów. Na tę chwilę biało-czerwoni są liderami tej klasyfikacji z dorobkiem 5547 punktów. Drudzy Niemcy tracą do nich 365 „oczek”. Jednak za zwycięstwo w konkursie do zgarnięcia będzie aż 400 punktów, co oznacza, że Polacy nie mogą pozwolić sobie na błąd w postaci zajęcia dalekiego miejsca lub co gorsze, odpadnięciu po pierwszej serii.

Zobacz także

PŚ w Planicy: Nowa rola Kamila Stocha

Wobec obecnej formy Kamila Stocha, Horngacher postanowił, że lider polskiej kadry nie będzie skakał jako czwarty skoczek w naszej drużynie, lecz jako drugi. W drugiej grupie są teoretycznie jedni z najsłabszych zawodników. Dodatkowo należy wspomnieć, że i belka z reguły jest też wysoko umieszczona. W poprzednich zawodach drużynowych: w Oslo i w Lillehammer, kiedy Stoch kończył jako ostatni w zespole, Polacy spadali z podium.

Dzięki tej decyzji, skoczek z Zębu nie będzie miał tak dużej presji o wynik. Zmagania rozpocznie Jakub Wolny, dalej przyjdzie kolej na Stocha, później na Kubackiego a rundę zakończy Piotr Żyła.

Zagłosuj

Czy Kamil Stoch sprawdzi się w nowej roli?

Liczba głosów:

- Tak naprawdę nie ma znaczenia, w której jadę grupie, bo po prostu muszę skoczyć normalnie – mówił trzykrotny mistrz olimpijski.

PŚ w Planicy NA ŻYWO

Początek konkursu drużynowego w Planicy zaplanowano na sobotę. Pierwsza seria rozpocznie się o godzinie 10.00. Relacja na żywo na sport.radiozet.pl.