Zamknij

PŚ w Niżnym Tagile: Norweski skoczek niewpuszczony do Rosji

05.12.2019 20:53
Thomas Aasen Markeng niewpuszczony do Rosji
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Thomas Aasen Markeng, mistrz świata juniorów z Lahti z 2019 roku, nie wystąpi w sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Niżnym Tagile. 19-latek zapłacił za nieznajomość przepisów i nie został wpuszczony do Rosji.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Rosyjskie prawo nakazuje wjeżdżającym do kraju posiadanie ważnego paszportu przez co najmniej pół roku. Dokument Markenga tego warunku nie spełniał - wygaśnie w maju, dlatego też skoczek został zatrzymany na lotnisku, gdzie przenocował, a w czwartek nad ranem wsiadł w samolot powrotny do Oslo.

- Rosjanie są surowym narodem. Zabrali mi paszport, siedziałem kilka godzin, czekając na rozwiązanie sprawy. Wszyscy poszli przede mną. Nie wiedziałem, co się stało. Posadzono mnie w kącie i kazano mi czekać, drzwi były zamknięte - mówił 19-latek dziennikarzom stacji NRK.

PŚ w Niżnym Tagile: Michal Doleżal ogłosił skład Polaków

- To moja wina. Polecono mi, aby sprawdzić przed wyjazdem, czy paszport i wiza są ważne. Spojrzałem i uznałem, że są - dodał.

Markeng nie wystąpi w sobotnim konkursie w Niżnym Tagile

Teraz Markeng musi załatwić wszelkie formalności w rosyjskiej ambasadzie w Oslo. Niewykluczone, że zdoła wrócić do Niżnego Tagiłu na niedzielne kwalifikacje. W piątek i w sobotę na pewno go nie zobaczymy.

PŚ w Niżnym Tagile: TRANSMISJA TV, o której skoki? PROGRAM zawodów

Thomas Aasen Markeng udanie rozpoczął sezon 2019/2020. W konkursach indywidualnych plasował się na 22. (Wisła) i 10. miejscu (Ruka). Z kolegami z drużyny stanął na drugim stopniu podium "drużynówki" w Wiśle.

Piątkowe kwalifikacje w Niżnym Tagile rozpoczną się o godz. 15:30. O tych samych porach odbędą się oba konkursy.

RadioZET.pl/TVN24