Zamknij

PŚ w Niżnym Tagile: Kiedy, o której godzinie kwalifikacje i konkursy?

04.12.2020 08:55
Maciej Kot
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

PŚ w Niżnym Tagile - PROGRAM zawodów. Kiedy są kwalifikacje i konkursy? O której godzinie? Tuż przed mistrzostwami świata w lotach najlepsi skoczkowie będą rywalizować w Niżnym Tagile. Sprawdź pełny program zawodów w Rosji.

Podczas PŚ w Niżnym Tagile nie wygrał żaden z Polaków. Bliski triumfu był Piotr Żyła, który w 2018 roku zajął drugie i trzecie miejsce. Podczas tegorocznych zmagań Polacy raczej nie poprawią tych statystyk. Przypomnijmy, że Michal Doleżal podjął decyzję o niewysyłaniu do Rosji najlepszych biało-czerwonych. Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła dostali czas na odpoczynek i spokojne przygotowanie się do mistrzostw świata w lotach, które w dniach 10-13 grudnia odbędą się w Planicy.

Poza nimi w Polsce pozostanie też Andrzej Stękała z Klemensem Murańką. Natomiast Polskę w Niżnym Tagile reprezentować będą: Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Maciej Kot, Stefan Hula, Aleksander Zniszczoł i Tomasz Pilch.

PŚ w Niżnym Tagile: O której konkursy? Kiedy skaczą Polacy?

Jednocześnie Dawid Kubacki przerwie swoją serię występów w konkursach indywidualnych. Zwycięzca ostatniego Turnieju Czterech Skoczni startował w zawodach nieprzerwanie od 24 stycznia 2016 roku. Wobec tego mistrz świata z Seefeld wziął udział w 123 konkursach z rzędu. Polak jest samodzielnym liderem w tym rankingu.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach narciarskich 2020/2021

W PŚ w Niżnym Tagile zabraknie również Stefan Kraft. Austriacki skoczek przechodzi zakażenie koronawirusem. Z kolei do kadry Andreasa Widhoelzla powrócą Daniel Huber i Jan Hoerl.

Program zawodów w Niżnym Tagile:

piątek, 4 grudnia:

  • 14.30 - oficjalny trening
  • 16.45 - kwalifikacje

sobota, 5 grudnia:

  • 15.15 - seria próbna
  • 16.30 - pierwsza seria konkursowa

niedziela, 6 grudnia

  • 14.30 - kwalifikacje
  • 16.00 - pierwsza seria konkursowa

RadioZET.pl/