Zamknij

Fatalne warunki pogodowe w Niżnym Tagile. Skoki zostaną odwołane?

06.12.2019 12:08
PŚ w Niznym Tagile
fot. PAP/EPA

Kwalifikacje i konkursy skoków narciarskich w Niżnym Tagile mogą zostać odwołane. Choć to najbardziej pesymistyczny scenariusz, nie można go wykluczyć. Wszystko przez fatalne warunki pogodowe i silnie wiejący wiatr, który - według prognoz - będzie się utrzymywać przez cały weekend.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kwalifikacje do konkursu Pucharu Świata w Niżnym Tagile zaplanowano na piątek, na godz. 15.30. Zgodnie z prognozami w tym czasie ma wiać z prędkością dochodzącą aż do 8 metrów na sekundę. Biorąc pod uwagę, że zawody odbywają się zwykle przy wietrze  do 3 metrów na sekundę, zawody mogą się przeciągać w czasie lub zostać odwołane.

Niewiele lepsze prognozy są na weekend. W sobotę i niedzielę wiatr ma dochodzić do 5-6 metrów na sekundę. To wciąż niekorzystne i niebezpieczne warunki.

Skoki w Niżnym Tagile - fatalne warunki pogodowe

Przypomnijmy, że w tym sezonie pogoda nie oszczędza skoczków. Podczas inauguracji w Wiśle udało się przeprowadzić wszystkie serie, ale podczas niedzielnego konkursu na skoczni panowały loteryjne warunki. Upadkiem zakończył w nim swój udział Piotr Żyła. Tydzień później - w Kuusamo - także wiało. Z tego powodu niedzielny konkurs odwołano.

Kwalifikacje PŚ w Niżnym Tagile na żywo na sport.radiozet.pl. Początek zaplanowano na godz. 15.30.

RadioZET.pl/AN