PŚ w Lahti: Ogromny pech Norwegów. Tande i Stjernen nie wystąpią w konkursie

Maciej Walasek
10.02.2019 11:53
Andreas Stjernen
fot. Andrzej Lange/SE/EastNews

Andreas Stjernen i Daniel Andre Tande nie wystartują w niedzielnym konkursie indywidualnym w Lahti. Wcześniej obaj zawodnicy doznali urazów z powodu upadku na skoczni.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Daniel Andre Tande i Andreas Stjernen nie wezmą udziału w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w Lahti. Ten pierwszy zaliczył upadek podczas piątkowego treningu, po którym dalej narzeka na ból w lewym kolanie. Z kolei Stjernen, który zastąpił kolegę w sobotę, również doznał bolesnego upadku w serii próbnej przed konkursem drużynowym. Mimo to zawodnik wstał o własnych siłach i wystąpił w zawodach. Jednak było widać, że wciąż odczuwa skutki upadku. Efektem był skok na 83 metry, przez który Norwegowie nie zdołali awansować do serii finałowej.

Zobacz także

- Z Tande jest lepiej, ale wciąż odczuwa bóle. Stjernen, po swoim upadku, ma lekkie bóle całego ciała. Z tego powodu zdecydowaliśmy, że nie wystąpią w dzisiejszych zawodach – powiedział trener Stoeckl.

Oznacza to, że w zawodach zobaczymy tylko trzech Norwegów: Halvora Egnera Graneruda, Roberta Johanssona i Johanna Andre Forfanga. Z kolei Tandego i Stjernena zastąpią skoczkowie, którzy w piątkowych kwalifikacjach zajęli 51. i 52. miejsce: Jurij Tepes i Cestmir Kozisek.

PŚ w Lahti: O której konkurs indywidualny?

Konkurs indywidualny w Lahti rozpocznie się o 16.15. Relacja na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/MW