PŚ w skokach: Odwieczne problemy w Kuusamo. Konkursy zagrożone przez wiatr

Krzysztof Sobczak
24.11.2017 15:00
Piotr Żyła
fot. Grzegorz Celejewski / Agecja Gazeta

Jak Kuusamo, to problemy z pogodą - to nierozerwalny element Pucharu Świata w skokach narciarskich w tym mieście. Podobnie może być w tym roku, bowiem prognozy nie są optymistyczne.

Zagłosuj

Czy Polacy staną na podium w konkursie drużynowym w Ruce?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zmagania na skoczni Rukatunturi rozpoczną się piątkowymi kwalifikacjami (godz. 18). W sobotę odbędzie się konkurs drużynowy (godz. 16:15), natomiast dzień później indywidualny (godz. 15). O ile oczywiście pogoda pozwoli, bo według synoptyków, rozegranie choć jednej serii bez przeszkód będzie bardzo trudne.

Zobacz także

Od czwartkowego wieczoru aż do niedzielnego popołudnia ma silnie wiać. Najgorzej będzie podczas kwalifikacji, kiedy podmuchy mogą wynieść 6-7 m/s. Nieco lepiej powinno być w czasie "drużynówki" (4-6 m/s), podobnie powinno być w niedzielę. Niestety skoczkom przeszkadzać mogą również opady śniegu i deszczu ze śniegiem.

Konkursy mogą więc być zagrożone lub, jak to często bywa w Kuusamo, loteryjne. Nadzieje dają jednak nowe kurtyny przeciwwiatrowe, które mogą nieco złagodzić podmuchy i zdały swój egzamin przed rokiem. Wtedy także silnie wiało.

Inauguracyjny konkurs Pucharu Świata w Wiśle niespodziewanie wygrał Japończyk Junshiro Kobayashi. W drużynie górą byli Norwegowie.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/KS