Zamknij

PŚ w Kuusamo: Zapadła decyzja ws. startu Piotra Żyły

25.11.2019 09:21
Piotr Żyła wystartuje w Kuusamo
fot. PAP

Piotr Żyła wystartuje w kolejnych zawodach Pucharu Świata – poinformował trener Michal Doleżal. Podczas niedzielnego konkursu w Wiśle skoczek doznał fatalnego upadku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Piotr Żyła upadł w pierwszej serii niedzielnego konkursu. Po lądowaniu na 119. metrze stracił równowagę, przewrócił się na zeskok i niefortunnie uderzył twarzą o nartę. Przez chwilę się nie podnosił, ale ostatecznie opuścił obiekt o własnych siłach. Kilka chwil po upadku pierwsze informacje na temat stanu zdrowia 32-latka przekazał lekarz kadry, Aleksander Winiarski, który przekazał, że wszystko jest w porządku. Tego samego dnia skoczek przeszedł badania w szpitalu w Bielsku-Białej, które wykluczyły poważny uraz głowy.

Fatalny upadek Żyły! Stracił przytomność, ma zakrwawioną twarz [WIDEO]

W związku z upadkiem Żyły jego start w następnych zawodach stanął pod znakiem zapytania. Ostatecznie Michal Doleżal zdecydował się postawić na 32-letniego zawodnika. Poza Żyłą w kadrze znaleźli się tradycyjnie: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Stefan Hula, Jakub Wolny i Klemens Murańka. Dodatkowe, siódme miejsce jest zasługą właśnie Murańki, który dobrze spisywał się w Letnim Pucharze Kontynentalnym. 25-latek w inauguracyjnym konkursie w Wiśle nie startował, bo w piątkowych kwalifikacjach zajął 51. pozycję – pierwszą niedającą awansu.

Piotr Żyła zabrał głos po upadku w Wiśle. W swoim stylu

Konkursy w Kuusamo odbędą się 30 listopada i 1 grudnia. Kwalifikacje do pierwszego z nich zaplanowano na piątek.

RadioZET.pl/PAP