Zamknij

PŚ w Klingenthal: Transmisja - Kiedy i o której godzinie konkursy?

14.12.2019 15:00
PŚ w Klingenthal
fot. PAP

Przed nami kolejny weekend z Pucharem Świata w skokach narciarskich. Sprawdź, kiedy i o której godzinie odbędą się konkursy skoków PŚ w Klingenthal. Transmisja będzie dostępna w TV i online. Skok w Klingenthal na żywo na sport.radiozet.pl.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

PŚ w Klingenthal wraca do kalendarza po drobnej przerwie. Ostatnie zawody odbyły się tu w 2016 roku. Wówczas po raz pierwszy w historii polscy skoczkowie wygrali konkurs drużynowy. Sezon 2016/17 był pierwszym biało-czerwonych pod wodzą austriackiego trenera Stefana Horngachera. Po przeciętnej w ich wydaniu inauguracji w Kuusamo, w Klingenthal wszystkich zadziwili. Drużyna skakała wówczas w składzie: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Maciej Kot.

Michal Dolezal oprócz nich zabrał do Niemiec jeszcze Jakuba Wolnego, Stefana Hulę i Klemensa Murańkę.

PŚ w Klingenthal: TRANSMISJA TV i online. Gdzie oglądać skoki narciarskie?

W tym sezonie drużynowo skakano już w Wiśle. Wówczas Polacy zajęli trzecie miejsce. Triumfowali Austriacy, przed Norwegami.

Na niedzielę zaplanowano zmagania indywidualne. To będzie 11. taki konkurs w Klingenthal. Do tej pory na podium stanęło tam trzech Polaków. Adam Małysz był trzeci w 2007 i drugi w 2010 roku, natomiast Stoch w 2011 i dwa lata później Krzysztof Biegun zawody wygrali. Biegun triumfował po jednej serii, drugą odwołano z powodu złych warunków atmosferycznych.

Polscy skoczkowie nie zachwycają, ale i tak zarobili już krocie [RANKING]

PŚ w Klingenthal będzie można oglądać na antenie TVP1, TVP Sport oraz Eurosport 1. Ponadto konkursy PŚ w Klingenthal będą dostępne na darmowym streamie sport.tvp.pl.

Loteryjne konkursy i zmienny wiatr to znaki rozpoznawcze obecnego sezonu. Na razie na podium udało się stanąć tylko Stochowi, który był trzeci w Wiśle. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata trzykrotny mistrz olimpijski jest ósmy. Dziewiąte miejsce zajmuje Kubacki.

PŚ w Klingenthal: Kiedy konkursy? O KTÓREJ godzinie?

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach 2019/2020

Polacy mają z tym niemieckim miastem dobre wspomnienia. To właśnie tam trzy lata temu po raz pierwszy wygrali konkurs drużynowy. W sobotę będą mogli powtórzyć ten wyczyn.

PŚ w Klingenthal - Program zawodów:

Piątek, 13 grudnia

13.00 - oficjalny trening

15.45 - kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego

Sobota, 14 grudnia

14.45 - seria próbna

16.00 - pierwsza seria konkursu drużynowego

Niedziela, 15 grudnia

14.45 - seria próbna

16.00 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

RadioZET.pl/PAP