Zamknij

PŚ w Klingenthal: Pogoda storpeduje konkursy? Koszmarne prognozy przed zawodami

12.12.2019 18:39
PŚ w Klingenthal zagrożony?
fot. Koehler /Eibner-Pressefoto via www.imago-images.de/Imago Sport a

PŚ w Klingenthal poważnie zagrożony? Na czwarty weekend Pucharu Świata w skokach synoptycy przewidują silny wiatr, który po raz kolejny w tym sezonie może namieszać podczas zawodów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Skoczkowie nie mają szczęścia z pogodą na początku sezonu 2019/20. W trzech pierwszych weekendach karty rozdawał wiatr i wygląda na to, że na najbliższe konkursy w Klingenthal, zawodnicy znów będą mieli problemy z aurą. Podczas weekendu w Ruce, organizatorzy przegrali w niedzielę z przyrodą i musieli odwołać zmagania. Chociaż FIS ogłosił, że w Lahti odbędzie się dodatkowy konkurs, wygląda na to, że Międzynarodowa Federacja Narciarska będzie musiała szukać kolejnej lokalizacji do przeprowadzenia zawodów za Klingenthal.

PŚ w skokach: Odwołany konkurs w Kuusamo przeniesiony do Lahti

Chociaż załamanie pogody zapowiada się na weekend, istnieje szansa, że w piątek uda się rozegrać treningi i kwalifikacje. W ciągu całego dnia podmuchy wiatru mają dochodzić do 5-6 m/s, ale w porywach ma on wiać aż do 14 m/s. Jeśli wierzyć lokalnym prognozom, siła wiatru ma zmniejszać się wieczorem, co oznaczałoby, że przynajmniej kwalifikacje odbyłyby się zgodnie z planem.

Kwalifikacje do PŚ w Klingenthal: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć?

O wiele gorzej ma być w sobotę, czyli w dzień zawodów drużynowych. Średnia prędkość wiatru ma dochodzić do 7 m/s. W porywach mówi się nawet o 20 m/s. Dodatkowo meteorolodzy zapowiadają opady deszczu i śniegu. W niedzielę wiatr ma słabnąć, ale w godzinie zawodów ma wiać z prędkością 5 m/s.

Najprawdopodobniej organizatorzy będą chcieli przeprowadzić konkursy, dlatego kibice skoków narciarskich muszą przygotować się na to, że zawody będą przesuwane. Jednocześnie należy pamiętać, że w Niżnym Tagile również istniało ryzyko anulowania konkursów, tak na szczęście udało się je przeprowadzić bez większych problemów.

RadioZET.pl