Zamknij

PŚ w Klingenthal: Konkurs drużynowy odwołany? Padła nowa propozycja

14.12.2019 14:43
PŚ w Klingenthal: Wiatr spowoduje odwołanie konkursu?
fot. PAP

W sobotę w Klingenthal ma odbyć się konkurs drużynowy w skokach narciarskich. Wiele wskazuje na to, że wiatr znów może triumfować. W związku z tym rozważane są inne możliwości przeprowadzenia zawodów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Początek tegorocznych zmagań w Pucharze Świata nie idzie po myśli skoczków, jak i samych kibiców. I nie chodzi tu o wyniki, lecz o pogodę, która nie pozwala przeprowadzić zawodów przy optymalnych warunkach. W Wiśle wiele zależało od wiatru, tak samo było w Ruce. O ile w Niżnym Tagile aura była dość przyzwoita, tak w czwarty weekend PŚ w Klingenthal, karty znów ma rozdawać wiatr.

PŚ w Klingenthal: Transmisja - Kiedy i o której godzinie konkursy?

Chociaż jeszcze w sobotę nad ranem aura była w miarę sprzyjająca, tak od około godziny 12, wiatr przybiera na sile. O godzinie 11.45 rozpoczął się konkurs w skokach pań, ale w przeciągu pół godziny swoje skoki zdołały oddać jednie trzy zawodniczki.

W Klingenthal podmuchy wiatru dochodzą do 7-8 m/s, a w porywach ma osiągać prędkość do 10 m/s. Według najnowszych prognoz, warunki nie poprawią się w ciągu kilku najbliższych godzin.

PŚ w Klingenthal: Prognoza pogody na najbliższe godziny

Bez tytułu
fot. yr.no

To zła wiadomość dla organizatorów, kibiców i oczywiście samych skoczków. O godzinie 16.00 ma rozpocząć się pierwsza seria konkursu drużynowego PŚ, ale możliwe, że z początku jury będzie przekładało porę rozpoczęcia rywalizacji.

W związku z problemami z pogodą, padła propozycja, żeby w razie odwołania zawodów, przenieść je na niedzielę. W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" taki scenariusz przedstawił rzecznik prasowy PŚ z ramienia FIS.

– Możliwe, że w okolicach goddziny 18 sytuacja się trochę uspokoi. Jeśli tak, pewnie jury będzie chciało czekać, natomiast wiem, że rozważane są też przenosiny zawodów drużynowych na niedzielę. Konkurs indywidualny jest w programie od 16, więc teoretycznie wcześniej mamy wolną skocznię. Ale żeby podjąć taką decyzję, musimy też wiedzieć, że to będzie miało sens. Czyli w skrócie: że będzie dobra prognoza - powiedział Horst Nilgen.

RadioZET.pl