Zamknij

PŚ w Klingenthal: Daniel Andre Tande nie wystartuje w konkursie drużynowym

14.12.2019 11:06
Daniel Andre Tande
fot. PAP

Daniel Andre Tande nie wystartuje w sobotnim konkursie drużynowym w PŚ w Klingenthal. W piątek lider Pucharu Świata został uderzony nartą w stopę przez innego skoczka.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Daniel Andre Tande po pierwszym piątkowym treningu PŚ w Klingenthal zaczął utykać na lewą nogę. Chociaż z początku obrazki przedstawiające niedysponowanego norweskiego skoczka były zatrważające, skończyło się tylko na strachu. Jeszcze przed drugim treningiem sztab Norwegów poinformował, że Tande doznał jedynie urazu kostki, do którego doszło przez...przypadek. Jeszcze przed pierwszym skokiem w Klingenthal jeden z zawodników omyłkowo uderzył lidera Pucharu Świata nartą. Mimo bólu, 25-latek wystąpił w kwalifikacjach, w których po skoku na 117 metrów zajął odległe 44. miejsce.

Pechowy trening dla lidera PŚ. Daniel-Andre Tande kontuzjowany [WIDEO]

W sobotę rano Norwegowie podjęli decyzję, że Daniel Andre Tande nie wystartuje w konkursie drużynowym. Dzięki temu, skoczek będzie miał dodatkowy dzień na odpoczynek. W jego miejsce pojawi się Johann Andre Forfang.

PŚ w Klingenthal: Konkurs drużynowy - Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć?

PŚ w Klingenthal: Konkurs drużynowy na żywo

Polskę w konkursie drużynowym w Klingenthal będą reprezentować: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Początek zawodów o godzinie 16.00. Relacja na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl