Zamknij

Polscy skoczkowie nie wystartują w Engelbergu? Szwajcaria wprowadza 10-dniową kwarantannę

04.12.2020 16:48
Kamil Stoch
fot. Keystone/Associated Press/East News

Polscy skoczkowie mogą nie wystartować w zawodach Pucharu Świata w Engelbergu. Wszystko przez zmianę przepisów w Szwajcarii, w której władze wprowadzają obowiązkową 10-dniową kwarantannę. Rozporządzenie wejdzie w życie 14 grudnia, czyli tuż przed konkursami PŚ.

Polscy skoczkowie nie wystartują w Engelbergu? Szwajcaria wprowadza 10-dniową kwarantannę

Start Polaków w PŚ w Engelbergu jest mocno zagrożony. Wszystko przez decyzję szwajcarskich władz, które postanowiły wprowadzić obowiązkową 10-dniową kwarantannę dla osób przyjeżdżających z m.in. Polski. W związku z tym biało-czerwoni najprawdopodobniej nie będą mogli udać się na zawody, poprzedzające Turniej Czterech Skoczni.

Skoki: Polacy nie wystartują w PŚ w Engelbergu?

W ślad za Szwajcarami ma iść Austria, która także ma wprowadzić kwarantannę dla obywateli innych krajów.  Przepis miałby obowiązywać od 19 grudnia do 10 stycznia.

Eisenbichler wygrał kwalifikacje w Niżnym Tagile, Zniszczoł najlepszy z Polaków

W ten weekend najlepsi skoczkowie świata rywalizują w Niżnym Tagile. Michal Doleżal zdecydował, że do Rosji nie polecą Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki oraz Klemens Murańka z Andrzejem Stękałą. Trener polskiej kadry postanowił wysłać drużynę rezerwową, którą reprezentować będą: Tomasz Pilch, Paweł Wąsek, Stefan Hula, Maciej Kot, Jakub Wolny i Aleksander Zniszczoł.

Z kolei najważniejszy polscy zawodnicy będą spokojnie przygotowywać się w Wiśle do mistrzostw świata w lotach w Planicy. Zawody w Słowenii odbędą się w dniach 10-13 grudnia.

RadioZET.pl/