Wygrana Lindvika w Bischofshofen. Piotr Żyła w czołówce konkursu

08.01.2022 17:45

Piotr Żyła zajął 7. miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Bischofshofen. To najlepsza lokata mistrza świata w tym sezonie. Wygrał Marius Lindvik, a punkty do klasyfikacji generalnej cyklu zdobył też 27. Dawid Kubacki.

Skoki w Bischofshofen
  • Marius Lindvik wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Bischofshofen
  • Bardzo dobrze spisał się Piotr Żyła, który zajął 7. miejsce; punktował też Dawid Kubacki (28.)
  • W trakcie zawodów zdyskwalifikowano Pawła Wąska i Markusa Eisenbichlera

Skoki w Bischofshofen na żywo. Zwyczajowo w Bischofshofen odbywają się tylko jedne w sezonie zawody Pucharu Świata, i to w ramach Turnieju Czterech Skoczni. Tym razem jest inaczej, bo zawodnicy aż cztery zaprezentują się na tym obiekcie. Dwa razy rywalizowali tu w 70. edycji niemiecko-austriackiego cyklu, a to z uwagi na przeniesiony konkurs z Innsbrucka. Ponadto FIS musiał szukać zastępstwa dla trzech konkursów w Sapporo - dwa z nich przejęło Titisee-Neustadt, a jeden właśnie B'shofen. W niedzielę skoczków czekają jeszcze zmagania drużynowe.

W TCS triumfował Ryoyu Kobayashi, ale nie sięgnął po "szlema", gdyż w ostatniej chwili cztery wygrane z rzędu sprzątnął mu sprzed nosa Austriak Daniel Huber. Polacy spisali się słabo, a po niemieckiej części sztab szkoleniowy w porozumieniu z PZN i zawodnikiem wycofał Kamila Stocha z austriackiego periodu. Najlepiej z biało-czerwonych spisał się Piotr Żyła, który uplasował się na 15. pozycji.

PŚ w Bischofshofen: WYNIKI i miejsca Polaków

W sobotę zawodnicy mieli pracowity dzień - najpierw seria próbna, potem kwalifikacje, które zakończyły się powodzeniem wszystkich Polaków, a na deser konkurs. Ten toczył się w równych warunkach, wiało stabilnie w plecy i o lokatach decydowała aktualna forma. A tę najwyższą zaprezentował Marius Lindvik, który wyprzedził swojego rodaka Halvora Egnera Graneruda i Austriaka Jana Hoerla. Lider klasyfikacji generalnej PŚ Ryoyu Kobayashi był 4.

Znakomicie spisał się Piotr Żyła. Po pierwszej serii był 5. (137 m) i tracił tylko 1.3 pkt do podium. W finale lądował nieco bliżej (132,5 m) i spadł na 7. lokatę, ale to i tak jego najlepsza pozycja w tym sezonie. Dawid Kubacki zajął 27. miejsce, natomiast odpadli Andrzej Stękała i Jakub Wolny. Paweł Wąsek po raz drugi w tej kampanii został zdyskwalifikowany.