PŚ: Pierwsze punkty polskiego biathlonisty od czasów Tomasza Sikory

Krzysztof Sobczak
05.01.2017 21:25
Grzegorz Guzik
fot. Facebook/Grzegorz Guzik

Blisko pięć lat czekaliśmy na kolejne punkty polskiego biathlonisty w Pucharze Świata. Wreszcie dokonał tego Grzegorz Guzik, który w sprincie w Oberhofie zajął 26. miejsce.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W biathlonie punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zdobywa pierwsza czterdziestka. Mimo to od 6 marca 2012 roku, kiedy Tomasz Sikora zajął 37. miejsce w Ruhpolding, żaden z "Biało-czerwonych" nie zdołał wedrzeć się do czołówki. Do dziś.

Także w Niemczech, ale w Oberhofie, swój życiowy wynik osiągnął Grzegorz Guzik. 25-latek zanotował jedno pudło na strzelnicy i wpadł na metę jako 26. ze stratą 1:39.0 do zwycięzcy, Austriaka Juliana Eberharda. To pierwsze punkty Polaka w historii jego występów w Pucharze Świata.

- 26 miejsce w sprincie i pierwsze punkty Pucharu Świata. Jupi. Jest radość. Dziękuje za doping na trasie i wszystkie wiadomości - napisał na Facebooku 25-latek. Gratulacje za pośrednictwem mediów społecznościowych złożyła mu także jego żona, także biathlonistka, Krystyna Guzik.

W sobotę Grzegorz Guzik zaprezentuje się w biegu na dochodzenie. Panie, w tym także Krystyna Guzik, będą rywalizowały w sprincie.

RadioZET.pl/KS