PK w Innsbrucku: Zniszczoł najlepszy w 1. konkursie, wielki powrót Ammanna

16.01.2021 15:07
Aleksander Zniszczoł

Aleksander Zniszczoł zwyciężył w pierwszym, sobotnim konkursie Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w Innsbrucku. W drugim najlepszy okazał się czterokrotny mistrz olimpijski Simon Ammann, a Zniszczoł zakończył na miejscu siódmym.

• Aleksander Zniszczoł zwyciężył w pierwszym sobotnim konkursie Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w Innsbrucku
  • W drugich zawodach na austriackiej skoczni najlepszy okazał się z kolei Simon Ammann
  • Zniszczoł zakończył drugi konkurs w Innsbrucku na siódmym miejscu

Aleksander Zniszczoł wygrał pierwszy z dwóch sobotnich konkursów Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w austriackim Innsbrucku. Szóste miejsce zajął Maciej Kot.

Zniszczoł za skoki na odległość 128 m i 127,5 m otrzymał notę 259,5 pkt. Wyprzedził o 11 punktów Norwega Andersa Haare (126,5 i 125,5 m) i o 12,7 Austriaka Niklasa Bachlingera (129,5 i 125 m).

PK w Innsbrucku: Aleksander Zniszczoł najlepszy w 1. konkursie

To właśnie Bachlinder prowadził po pierwszej serii, drugi był Zniszczoł, a trzeci 39-letni Simon Ammann, czterokrotny mistrz olimpijski (2002, 2010). Ostatecznie słynny Szwajcar uplasował się na 11. pozycji - 238,4 (131 i 116 m).

Szósty w pierwszych sobotnich zawodach był Kot - 242,4 (124,5 i 123,5 m).

Lokaty pozostałych polskich skoczków: 15. Tomasz Pilch - 236,1 (126 i 119 m), 40. Stefan Hula - 103,9 (118,5 m), 45. Adam Niżnik - 92,4 (111,5 m), 47. Arkadiusz Jojko - 90 (109 m).

PK w Innsbrucku: Simon Ammann zwyciężył w 2. konkursie

W drugim konkursie Ammann nie miał już sobie równych w obu seriach i dzięki skokom na odległość 125,5 m i 124,5 m oraz łączną notą 255,3 pkt zajął pierwsze miejsce. Drugi zakończył Bachlinger (253,6), zaś trzeci Słoweniec Lovro Kos (243,4).

Tym razem Zniszczoł uplasował się dopiero na siódmym miejscu, Kot był 23., a Hula - 26.

Do drugiej serii nie awansowali 32. Tomasz Pilch, 49. Arkadiusz Jojko oraz zdyskwalifikowany Adam Niżnik.

Liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego jest Austriak Stefan Rainer (293 pkt), a za nim sklasyfikowani są jego rodak Jan Hoerl (260) i Jakub Wolny (259).