Zamknij

Drastyczne kroki PZN. Wszyscy trenerzy zostali zwolnieni

Maciej Walasek
29.03.2022 17:21

Polski Związek Narciarski w czasie wtorkowego prezydium postanowił nie przedłużać kontraktu z Michalem Doleżalem. Dodatkowo władze PZN ogłosiły rozwiązanie umów z pozostałymi członkami kadry A.

Apoloniusz Tajner
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Polski Związek Narciarski po aferze na koniec sezonu z Planicy w czasie wtorkowego posiedzenia zarządu podjął kilka ważnych decyzji. Przypomnijmy, że w czasie zmagań na Letalnicy Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki głośno skomentowali sytuację w szeregach PZN, wyrażając swoją frustrację przed kamerami telewizyjnymi. W wypowiedziach zawodnicy bronili Michala Doleżala, który w zeszłym tygodniu ogłosił rozstanie z biało-czerwonymi.

W czasie prezydium PZN postanowił nie przedłużać umowy z Michalem Doleżalem, rozwiązując umowę z Czechem. Tak samo postąpiono z jego asystentami i szkoleniowcami technicznymi. To oznacza, że z drużyną żegnają się: Andrzej Zapotoczny, Grzegorz Sobczyk, Radek Zidek i Krzysztof Miętus. Najprawdopodobniej niektórzy z nich wrócą do kadry B.

Michal Doleżal odchodzi, PZN rozwiązał umowy z trenerami

Poza tym PZN zdecydował się wrócić do podzielenia zespołów na kadrę A, B i młodzieżową. Dodatkowo zdecydowano o powołaniu grup regionalnych TZN i ŚBZN. Wśród innych decyzji - Maciej Maciusiak został głównym trenerem kadry B, który "będzie miał dowolność w doborze i rekomendacji sztabu szkoleniowego Kadry Narodowej B".

Jeśli chodzi o trenera kadry A, to rozmowy z nowym szkoleniowcem są "finalizowane". Z kolei pieczę nad juniorami trzymać będzie Daniel Kwiatkowski.

RadioZET.pl