Zamknij

Optymizm ws. Kamila Stocha. Skoczek chce wystąpić w Zakopanem

09.01.2022 19:47
Optymizm ws. Kamila Stocha
fot. CHRISTOF STACHE/AFP/East News

Kamil Stoch chce wystąpić w konkursie Pucharu Świata w Zakopanem - poinformował prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner. Dodał, że decyzję podjął sam zawodnik, bowiem przedstawiciele federacji rozważali możliwość wycofania z rywalizacji trzykrotnego mistrza olimpijskiego.

Kamil Stoch po nieudanych kwalifikacjach do konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku został wycofany z niemiecko-austriackiego cyklu i nie wystąpił również w weekendowych zmaganiach w Bischofshofen. Trzykrotny mistrz olimpijski miał odpocząć, zresetować głowę i odzyskać radość do skakania, a następnie podjąć decyzję o wznowieniu treningów. Nie do końca było przy tym wiadomo, kiedy to nastąpi i kiedy 34-latek powróci do pucharowej rywalizacji. Adam Małysz mówił nawet, że być może trzeba będzie poczekać aż do igrzysk olimpijskich w Pekinie. Oznaczałoby to nieobecność na zawodach w Zakopanem.

Ostatnie doniesienia są bardziej optymistyczne. Jak przekazał prezes PZN Apoloniusz Tajner, Stoch chce wystąpić na Wielkiej Krokwi i w poniedziałek odda pierwsze skoki treningowe w stolicy polskich Tatr. Nie wiadomo tylko, czy na głównym obiekcie, czy na Średniej Krokwi. Wszystko zależy od przygotowania obu skoczni.

Kamil Stoch wróci na Zakopane

Był pomysł, żeby Kamil odpuścił skakanie w Zakopanem, ale sam skoczek wyraził jednak chęć startowania – mówił Tajner. – Zakładam, że przygotowana będzie zarówno skocznia duża, ale też mniejszy obiekt. Są mrozy, obiekty są ośnieżone od kilku dni, a poza tym gotowy był magazyn śniegu. Przed Pucharem Świata można korzystać z kompleksu, dopiero od czwartku będzie on zamknięty – mówił Tajner.

Następnie jeszcze bardziej powiało optymizmem. – Dwa dni temu zadzwoniłem do Kamila. Bardzo czekałem na jego pierwsze słowa. Wiedziałem, że wiele powiedzą mi o jego nastroju. Zastanawiałem się, czy jego głos będzie słaby. Nie liczyłem na to, że będzie pełen optymizmu. Zadziwił mnie jednak swoją energią. Porozmawialiśmy, pożartowaliśmy, a sam Stoch powiedział, że będzie dobrze – zdradził szef Polskiego Związku Narciarskiego.

Stoch będzie ćwiczył pod okiem drugiego trenera kadry Grzegorza Sobczyka.

Konkursy w Zakopanem odbędą się w dniach 15-16 stycznia. W sobotę czeka nas konkurs drużynowe, w niedzielę indywidualny. Prawdopodobnie do drużyny dołączy grupa krajowa, która ostatnio trenowała w Planicy.

RadioZET.pl/sport.tvp.pl