Zamknij

Oni już wiedzą. Austriacy zdradzili, kto poprowadzi polskich skoczków

03.04.2022 13:41
Kamil Stoch
fot. Alex Nicodim via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East News

Dyrektor sportowy ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Austrii Mario Stecher zdradził, kto zostanie nowym trenerem polskich skoczków narciarskich. "Po spekulacjach z ostatnich kilku dni mogę to wreszcie powiedzieć" - powiedział Stecher w rozmowie z portalem laola1.at.

Od pewnego czasu trwa zamieszanie w Polskim Związku Narciarskim w związku ze znalezieniem następcy dla byłego już trenera polskich skoczków Michala Dolezala. Na razie pewne jest tylko to, że szkoleniowiec z Czech nie będzie już pracował z naszymi zawodnikami. Wydaje się jednak, że Austriacy wiedzą w tej sprawie nieco więcej. Nowe informacje przekazał bowiem w niedzielę dyrektor sportowy ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Austrii Mario Stecher.

- Po spekulacjach z ostatnich kilku dni mogę teraz powiedzieć, że nasz poprzedni już asystent trenera Thomas Thurnbichler poinformował mnie, że w przyszłym sezonie będzie szkoleniowcem Polaków - powiedział Stecher na łamach portalu laola1.at.

Mario Stecher zdradził, kto poprowadzi polskich skoczków narciarskich

Austriacki odpowiednik Adama Małysza w PZN-ie przyznał również, że jest... zaskoczony takim obrotem sprawy. Dlaczego?  - Kilka dni temu Thurnbichler uściskiem dłoni zapewnił mnie, że będzie z nami i Austrią - wyznał.

Przypomnijmy, że kilka dni temu w polskim świecie skoków narciarskich zawrzało po tym, jak prezes PZN-u Apoloniusz Tajner ogłosił Thomasa Thurnbichlera nowym trenerem Polaków, dodawszy, że Austriak podpisał z polskim związkiem kontrakt do 2026 toku, by za moment do opinii publicznej trafiło oficjalne oświadczenie federacji, że "Thurnbichler nie jest trenerem Kadry Narodowej A Mężczyzn w skokach narciarskich". "PZN potwierdza jednak, że aktualnie są prowadzone rozmowy z austriackim szkoleniowcem" - można było przeczytać.

Jak zakończy się cały ten bałagan odnośnie zatrudnienia przez Polski Związek Narciarski nowego trenera? Zdaje się, że Austriacy podali nam już odpowiedź, ale my z pewnością będziemy musieli jeszcze na nią chwilę zaczekać.

RadioZET.pl/laola1.at