Zamknij

Znana biathlonistka ma problemy z sercem. To dla niej koniec sezonu

Krzysztof Sobczak
19.02.2019 16:58
Ołena Pidhruszna ma zapalenie mięśnia sercowego
fot. AFP/EAST NEWS

Kapitan biathlonowej reprezentacji Ukrainy Ołena Pidhruszna straci resztę sezonu z powodu zapalenia mięśnia sercowego - poinformowała tamtejsza federacja. Dla 32-latki oznacza to m.in. absencję na mistrzostwach świata w Oestersund (7-17 marca).

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Ołena Pidhruszna zajmuje obecnie 36. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - z Ukrainek wyżej jest tylko zwyciężczyni inauguracji w Pokljuce Julia Dżyma (33.). 32-latka w tym sezonie trzykrotnie plasowała się w czołowej dziesiątce - była 7. i 9. w Słowenii oraz 8. w Hochfilzen.

Ostatnie tygodnie nie był dla niej udane. Pidhruszna zachorowała, a następnie próbowała powrócić do rywalizacji w Ruhpolding, Anterselvie i Canmore. Wreszcie trenerzy odesłali ją do kraju, gdzie przeszła szczegółowe badania. Lekarze zdiagnozowali u niej zapalenie mięśnia sercowego w następstwie powikłań po grypie i zakazali jej dalszych startów.

Ołena Pidhruszna - sukcesy

Ołena Pidhruszna ma na swoim koncie złoty medal olimpijski z Soczi wywalczony w sztafecie oraz cztery medale mistrzostw świata, w tym złoto ze sprintu w Nowym Meście (2013).

RadioZET.pl/ktelegram.com/KS