Zamknij

Ojciec Stocha opowiedział o małżeństwie syna

26.01.2022 07:19
Kamil Stoch i Ewa Bilan-Stoch
fot. LUKASZ GAGULSKI/East News

Bronisław Stoch w wywiadzie dla TVP Sport opowiedział o zbliżających się Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, zaznaczając, że jest spokojny o formę syna. Jednocześnie ujawnił, jakie wsparcie otrzymuje skoczek od swojej żony Ewy.

Kamil Stoch tuż przed startem w PŚ w Zakopanem doznał urazu stawu skokowego. Wówczas wszyscy drżeli o zdrowie lidera biało-czerwonych, obawiając się, że kontuzja wykluczy go z udziału w ZIO w Pekinie. Na szczęście kuracja przebiegła pomyślnie i trzykrotny mistrz olimpijski w niedzielę 24 stycznia wrócił na skocznię.

Bronisław Stoch w rozmowie z TVP Sport ujawnił, że podczas powrotu do zdrowia dużą rolę odegrała żona Kamila, Ewa Bilan-Stoch.

- Bez wątpienia. To dobry, szanujący i rozumiejący się związek. Nie wtrącamy się. Pięknie to funkcjonuje. Zerkamy z boku i się cieszymy. Pozostaje życzyć wszystkim, by na takich partnerskich zasadach układali relacje z drugą osobą - przyznał ojciec skoczka.

Ojciec Stocha spokojny o ZIO w Pekinie

Jego zdaniem start zawodnika z Zębu w zbliżających się Zimowych Igrzyskach w Pekinie jest niezagrożony.

- Wydaje mi się, że poleci do Chin. Da z siebie wszystko. Bardzo bym chciał, żeby uraz maksymalnie się zagoił. Dobrze by było, gdyby wskoczył w aktywność w momencie, w którym organizm się nie zbuntuje - podkreślił.

Kamil Stoch został powołany na ostatni weekend PŚ przed igrzyskami i wystąpi w Willingnen. W Pekinie będzie bronił złotego medalu z dużej skoczni w Pjongczangu. Osiem lat wcześniej wywalczył dwa złote medale indywidualne w Soczi.

RadioZET.pl/TVP Sport