Zamknij

Rosjanie i Białorusini wyrzuceni z konkursów PŚ. Norwegowie ich nie wpuszczą

01.03.2022 10:41

Skoczkowie z Rosji i Białorusi nie wezmą udziału w konkursach Pucharu Świata, które odbędą się w Norwegii. Tamtejsza federacja zdecydowała o tym sama, niezależnie od organizatora zawodów - FIS-u.

Rosjanie i Białorusini wyrzuceni z konkursów PŚ. Organizator ich nie wpuści
fot. Damian Klamka/East News

Norweski Związek Narciarski we wtorek poinformował, że najbliższe zawody Pucharu Świata i MŚ w lotach w ich kraju odbędą się bez udziału sportowców z Rosji i Białorusi. Decyzja została podjęta niezależnie od organizatora zawodów – FIS-u – który nie wprowadził żadnych sankcji wobec reprezentantów kraju Putina i Łukaszenki.

Norwegowie już w zeszłym tygodniu zapowiedzieli, że nie chcą, by Rosjanie i Białorusini startowali w Raw Air i mistrzostw świata w lotach. Teraz podjęli w tej sprawie wiążącą decyzję. - Mieliśmy nadzieję, że FIS dojdzie do tego samego wniosku w imieniu wszystkich narodów narciarskich, ale teraz Norweski Związek Narciarski nie może dłużej czekać. Dlatego zarząd związku podjął dziś decyzję o powiadomieniu FIS, że rosyjscy i białoruscy sportowcy nie zostaną dopuszczeni do udziału w nadchodzących zawodach w Norwegii - mówi prezes norweskiej federacji, Erik Roste, cytowany przez portal skijumping.pl.

PŚ w skokach. Raw Air już w tym tygodniu

W tym tygodniu w Norwegii rozpoczyna się trwający 5 dni turniej Raw Air (2-6.03). Skoczkowie będą rywalizowali w Lillehammer (HS140) oraz Oslo (HS134), a za tydzień rozpoczną się MŚ w lotach w Vikersund (HS240).

Terminarz Raw Air 2022. Kiedy i o której godzinie odbędą się konkursy? 

Na liście startowej ostatniego konkursu w PŚ było 4 Rosjan: Aleksandr Bażenow, Michaił Nazarow, Roman Trofimow i Jewgienij Klimow. Ostatni z wymienionych zawodników zajął 14. miejsce, a Nazarov był 28.

loader

RadioZET.pl/skijumping.pl/PAB