Norwegowie zapowiadają walkę. Kamil Stoch zagrożony?

Maciej Walasek
21.04.2018 19:03
Kamil Stoch
fot. PAP/EPA

W zeszłym sezonie Norwegowie zdeklasowali resztę rywali w Pucharze Narodów. Alexander Stoeckl zapowiedział, że w zimowym sezonie 2018/19 jego zespół będzie chciał zwyciężyć w Turnieju Czterech Skoczni i Raw Air.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Trener reprezentacji Norwegów wysłał jasny sygnał, że w kolejnym sezonie jego ekipa będzie chciała zwyciężyć w dwóch turniejach, które ostatnio padły łupem Kamila Stocha. Mimo że zawodników czekają jeszcze mistrzostwa świata, Stoeckl ma inne priorytety.

Zobacz także

Ostatnim Norwegiem, który triumfował w Turnieju Czterech Skoczni był Anders Jacobsen w 2007 roku. Najbliżej tego osiągnięcia w sezonie 2016/17 był Daniel Andre Tande, ale w ostatnim konkursie w Bischofshofen przegrał z kretesem właśnie ze skoczkiem z Zębu. Rok później lider polskiej kadry wygrał wszystkie cztery konkursy całkowicie dominując w niemiecko-austriackim turnieju.

Główną bronią Norwegów ma być zwiększona liczba treningów na czterech skoczniach TCS: w Oberstdorfie, Ga-Pa, Innsbrucku i Bischofshofen. Poza tym Skandynawowie celują w wygraną w Raw Air. W poprzednich dwóch edycjach triumfowali Austriak Stefan Kraft i Kamil Stoch.

TO TAKŻE CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/MW