Zamknij

Noriaki Kasai poza kadrą Japonii. Koniec sezonu dla legendarnego skoczka?

13.02.2020 12:45
Noriaki Kasai poza kadrą Japonii
fot. PAP/EPA

Najprawdopodobniej Noriaki Kasai nie wystąpi do końca sezonu w żadnych zawodach międzynarodowych. Legendarny skoczek z Kraju Kwitnącej Wiśni nie znalazł miejsca w kadrze Japonii na weekend PŚ Rasnovie, a tym bardziej w zawodach w ramach Pucharu Kontynentalnego. Wcześniej dowiedzieliśmy się, że nie wystąpi również w lotach w Bad Mitterndorf.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Noriaki Kasai nie może zaliczyć tego sezonu do udanych. Już na początku zimowych zmagań stracił miejsce w reprezentacji na Puchar Świata. Wobec tego 47-latek rozpoczął rywalizację w Pucharze Kontynentalnym. Jednak na początku lutego, weteran skoków powrócił do kadry na PŚ w Sapporo. Jednak w domowym występie najpierw Japończyk nie wywalczył awansu do sobotnich zawodów, a w niedzielę zajął dopiero 36. miejsce.

Kwalifikacje w Bad Mitterndorf: O KTÓREJ godzinie? Kiedy? [GODZINA, DATA]

Z początku Noriaki Kasai miał wrócić do kadry na weekend w Rasnovie, a po nich wrócić do Pucharu Kontynentalnego. Niestety, ale zawodnik z Kraju Kwitnącej Wiśni nie załapał się do kadry na te konkursy. Mimo że w Rumunii mają wystąpić skoczkowie z zaplecza japońskiej kadry, postanowiono nie wykorzystywać pełnej liczby startowej. Jak informuje portal skijumping.pl  w Rasnovie oraz w Pucharze Kontynentalnym w Renie i Lahti Japonię będzie reprezentować tylko czwórka zawodników: Yuken Iwasa, Taku Takeuchi, Shohei Tochimoto oraz Hiroaki Watanabe.

To oznacza, że dla Noriakiego Kasaiego występy w międzynarodowych zawodach tej zimy najprawdopodobniej dobiegły końca. Po raz pierwszy od 29 lat, Kasai nie zdobył ani jednego punktu w Pucharze Świata.

RadioZET.pl/skijumping.pl