Zamknij

Noriaki Kasai nie zamierza kończyć kariery. Napędzają go igrzyska

05.04.2020 17:20
Noriaki Kasai nie kończy kariery
fot. PAP/EPA

Noriaki Kasai mimo blisko 48 lat nie zamierza składać broni i chce powalczyć o powrót do pierwszej reprezentacji Japonii. Celem dla weterana skoków narciarskich jest występ na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie 2022.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kasai nie stracił radości ze skakania nawet po bardzo słabym sezonie 2019/2020, w którym nie zdobył ani jednego punktu do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i już po pięciu konkursach stracił miejsce w pierwszej drużynie. Na zapleczu elity, w Pucharze Kontynentalnym, też nie wiodło mu się najlepiej - na sześć startów punktował w połowie, a najlepsze 7. miejsce zajął w Klingenthal.

Noriaki Kasai chce pojechać na 9. igrzyska

Aktualnie z powodu pandemii koronawirusa, zamkniętych obiektów sportowych i ograniczeń w podróżowaniu Noriaki Kasai przebywa w swoim domu na wyspie Hokkaido, gdzie mieszka z żoną, córką i synem. O formę dba głównie poprzez dietę i ćwiczenia. Mimo zawiłości i problemów jego cel się nie zmienia - najpierw chce ponownie zapracować na uznanie trenera kadry A, by wziąć udział w 32. dla siebie sezonie PŚ, a potem pojechać na dziewiąte igrzyska olimpijskie.

- Nie marnuję czasu i chcę walczyć o awans do zespołu jeżdżącego na Puchar Świata. Zamierzam trenować więcej i być silniejszy - mówi z optymizmem. - Nadal mogę dawać z siebie wszystko, nawet jeśli zostanę pokonany - dodaje.

Igrzyska olimpijskie w Pekinie odbędą się w dniach 4-20 lutego 2020 roku. Cztery miesiące później, 6 czerwca, Noriaki Kasai będzie świętował 50. urodziny.

ZOBACZ TAKŻE:

RadioZET.pl/skijumping.pl