"Niemożliwy" Kubacki przerwał serię zwycięstw Kobayashiego

Andreas Nicolaides
13.01.2019 21:19
Dawid Kubacki
fot. PAP/EPA

Nareszcie została przełamana dominacja Ryoyu Kobayashiego, a zrobił to "niemożliwy Polak” Dawid Kubacki - oceniły norweskie media po niedzielnym konkursie skoków narciarskich w Predazzo.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Agencja NTB podkreśliła, że „tego dnia Kubacki był bezdyskusyjnie poza zasięgiem rywali i nic nie można było z nim robić, ponieważ skakał tak perfekcyjnie, równo, że pewnie wygrał, przerywając serię zwycięstw wielkiego faworyta Ryoyu Kobayashiego, co zaczynało się wydawać już niemożliwym”.

Najlepszy z Norwegów, Robert Johansson, który zakończył konkurs na czwartym miejscu za Kubackim, Stefanem Kraftem i Kamilem Stochem, powiedział NTB, że jest wyjątkowo zadowolony z tej pozycji, która była dla niego osobistym sukcesem. "W takim towarzystwie to przecież wielki prestiż" - dodał.

Wynik Kobayashiego nazwany został w norweskich mediach „pechową siódemką”, ponieważ wygrywając po raz siódmy przeszedłby do historii jako pierwszy skoczek z taką liczbą wygranych konkursów Pucharu Świata z rzędu.

„Niestety coś się zacięło w tej maszynie i tego dnia zajął dopiero siódme miejsce. Tym samym jego dominacja w tym sezonie została nareszcie przerwana” - skomentowała NTB.

Zdaniem kanału telewizji NRK Kobayashi mógł przejść do historii, „czego wszyscy byli pewni”, lecz zawiódł w najważniejszym momencie, a historyczny wynik odnotował Dawid Kubacki, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w PŚ.

„Kobayashi okazał się jednak człowiekiem, w co zaczynaliśmy już wątpić. Już wszyscy przyzwyczaili się, że na fantastycznego Japończyka nie ma sposobu. Jego nieprawdopodobną serię przerwał jednak polski 28-latek, wykonując dwa pewne i równe skoki, pieczętując z przytupem swoje pierwsze w karierze zwycięstwo” - skomentował dziennik „Troender Avisen”.

RadioZET.pl/PAP/AN