Natalia Maliszewska zdobyła Puchar Świata. Prezydent i premier gratulują

09.02.2019 18:28

Natalia Maliszewska zdobyła Puchar Świata w short tracku. Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki złożyli gratulacje za pośrednictwem Twittera, gdzie obaj podkreślili historyczny wymiar tego osiągnięcia.

- Natalia Maliszewska zdobyła Puchar Świata w short tracku. Brawo! Historyczny sukces! Gratulujemy i dziękujemy! - napisał prezydent.

Historyczny wymiar sukcesu polskiej zawodniczki podkreślił w swoim wpisie również premier. - Serdeczne gratulacje dla Natalii Maliszewskiej, która postawiła dziś kropkę nad "i", zdobywając w pięknym stylu Puchar Świata! To historyczny sukces polskiego short tracku, więc rosną apetyty na złoto podczas Mistrzostw Świata w Sofii - napisał Mateusz Morawiecki.

W sobotę Natalia Maliszewska zajęła w Turynie drugie miejsce w wyścigu na 500 m Pucharu Świata w short tracku i zapewniła sobie pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu na tym dystansie.

Pierwsza była Włoszka Martina Valcepina - 43.942 wyprzedzając Polkę - 43.966, Kanadyjkę Kim Boutin - 44,184 oraz Holenderkę Larę van Ruijven - 44,241.

Finałowa rywalizacja miała dramatyczny przebieg. Wyścig powtarzano po trzech upadkach - dwóch Holenderki i jednym Włoszki.