Zamknij

Natalia Maliszewska jeszcze bez Pucharu Świata. Wszystko przez przepisy

Maciej Walasek
10.02.2019 14:15
Natalia Maliszewska jeszcze bez Pucharu Świata. Wszystko przez przepisy
fot. PAP

Natalia Maliszewska jeszcze nie może być pewna zdobycia Pucharu Świata w short tracku. Wszystko przez dezinformację i chaos związany z przepisami. Okazuje się, że po to trofeum może jeszcze sięgnąć Holenderka Lara van Ruijven.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Natalia Maliszewska zdobywając w sobotę srebro w Turynie miała zagwarantować sobie Puchar Świata. Ogólnopolskie media podały tę radosną wiadomość, ale po kilku godzinach okazało się, że Polka wciąż może zakończyć sezon na drugim miejscu.

Zobacz także

– W tym roku jest niestandardowo, bo odbywa się tylko pięć z sześciu zawodów w cyklu. Większość grona trenerskiego – i nie tylko – była przekonana, że tylko jeden z najsłabszych wyników zostanie pominięty w generalnej klasyfikacji. ISU postanowiło jednak wyłączyć dwa wyniki – powiedziała Urszula Kamińska, trener biało-czerwonych.

Dodatkowo same rywalki były przekonane o zwycięstwie Polki, ponieważ po sobotnich zawodach składały jej gratulacje.

Natalia Maliszewska: Co musi się stać, żeby wygrała Puchar Świata?

Natalia Maliszewska będzie cieszyła się z Pucharu Świata wyłącznie pod warunkiem, jeśli van Ruijven nie wygra niedzielnego konkursu. Jak podaje portal onet.pl w razie zwycięstwa Holenderki, Polka musi być druga. Każda gorsza pozycja da wiktorię jej rywalce.

RadioZET.pl/onet.pl/MW