Natalia Maliszewska pierwszym Polakiem ze zwycięstwem w Pucharze Świata

05.11.2018 11:00
Natalia Maliszewska wygrala zawody PŚ w Calgary

Natalia Maliszewska wygrała w piątek wyścig na 500 metrów w zawodach Pucharu Świata w short tracku na lodowisku w Calgary. To pierwsze zwycięstwo polskiego łyżwiarza w tym cyklu. Dwa dni później zajął 4. miejsce.

W finale Maliszewska uzyskała czas 43,142 i wyprzedziła wicemistrzynię olimpijską Holenderkę Yarę van Kerkhof - 43,353 oraz Kanadyjkę Alyson Charles - 43,449. Czwarta uczestniczka finału, Rosjanka Zofia Proswirnowa nie została sklasyfikowana.

Do tej pory najlepszym wynikiem Maliszewskiej w PŚ było 2. miejsce w 2015 w Montrealu.

Natalia Maliszewska - kim jest, sukcesy

Jak widać, Kanada służy reprezentantce Polski, a to niejedyne jej sukcesy w Kraju Klonowego Liścia.

W marcu 23-letnia Natalia Maliszewska zapisała się w historii polskiego short tracku jako pierwsza medalistka mistrzostw świata. W Montrealu wywalczyła srebro na 500 m.

Miesiąc wcześniej na igrzyskach w Pjongczangu zajęła w tej konkurencji 11. miejsce. To był debiut olimpijski białostoczanki.

- Spełniają się moje marzenia, choć te sięgają dalej, bo chcę kiedyś wywalczyć medal olimpijski. Może to uda się już za cztery lata - powiedziała po swoim występie.

W swojej kolekcje ma również dwa medale mistrzostw Europy. Zdobyła je jeszcze w wieku juniora jako 18-letnia dziewczyna w Malmoe - na 500 m oraz w sztafecie wraz z siostrą Patrycją Maliszewską, Aidą Bellą i Paulą Bzurą.