Polska wicemistrzyni olimpijska rozważa zakończenie kariery

Andreas Nicolaides
17.04.2019 17:42
Natalia Czerwonka
fot. PAP/EPA

Najlepsza aktualnie polska łyżwiarka szybka Natalia Czerwonka może zakończyć karierę. Powodem jest rozwiązanie umowy przez Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego z asystentem trenera sprinterów Arkadiuszem Skonecznym.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Kolejny sezon? Nie wiem, czy w ogóle będzie jeszcze jakiś kolejny sezon. Bardzo bym chciała, aby był, ale teraz jestem w kropce - przyznała w rozmowie z PAP srebrna medalistka igrzysk olimpijskich w Soczi w 2014 roku.

Niepewność o przyszłość Czerwonki wynika ze zwolnienia przez PZŁS trenera Skonecznego, który prowadził kadrę sprinterów razem z Tuomasem Nieminenem. Poza zawodnikami startującymi na krótkich dystansach w grupie tej znajdowała się również lubinianka. Ze Skonecznym współpracowała od siedmiu lat i bardzo sobie tę współpracę chwaliła.

Natalia Czerwonka zakończy karierę?

- Nikt ze związku ze mną nie dyskutował, a wiem, że z innymi zawodnikami takie rozmowy były prowadzone. Siedem lat pracowałam z trenerem i od tego feralnego wypadku z traktorem, co roku poprawiam wyniki. Mam 30 lat, mam swoją akademię dla dzieci, ale z drugiej strony jestem zawodniczką, która nieustannie się poprawia. Ciężko mi jest zostawić sport, kiedy idę do przodu i widzę, że to ma sens. Chciałabym się przygotować do kolejnych igrzysk, ale nie wiem, co będzie. Czuję się zlekceważona - skomentowała sytuację łyżwiarka.

Zakończony niedawno sezon miał być dla Czerwonki lżejszy, bo był poolimpijski. Mimo wszystko zawodniczka pobiła dwa rekordy Polski na 1000 oraz 1500 m i była czołową zawodniczką kadry, w czym nie przeszkodziła jej kontuzja biodra.

- Jestem po dwóch zastrzykach i doktor powiedział, że jeżeli mnie już nic nie boli, to mogę zacząć się ruszać. I powoli to robię. Można powiedzieć, że zaczynam wchodzić w sezon. Wszystko powinno być dobrze. Nie powinno się nic odnowić - zapewniła panczenistka.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP/AN