Koniec marzeń! Pakistańczycy podjęli tragiczną decyzję ws. Mackiewicza

Andreas Nicolaides
13.02.2018 10:43
Koniec marzeń! Pakistańczycy podjęli tragiczną decyzję ws. Mackiewicza
fot. Facebook

Tomasz Mackiewicz jednak nie będzie poszukiwany przez Pakistańczyków! Pakistan Mountain News, który w poniedziałek informował o misji poszukiwawczej, kilka minut temu podał informację, że akcja została anulowana.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Czy uważasz, że ktoś powinien ruszyć jeszcze na poszukiwanie Mackiewicza?

Liczba głosów:

Pakistan Mountain News opublikował list, w którym wyjaśnione zostały powody anulowania misji poszukiwawczej. Czytamy między innymi, że okno czasowe na wyprawę ratunkową zostało zamknięte.

Wcześniej serwis poinformował, że po Mackiewicza - który ma status osoby zaginionej - ruszy 8-osobowa grupa. Informacja była jednak nieoficjalna.

Przypomnijmy, że Mackiewicza nie udało się uratować polskiej grupie ratunkowej w składzie: Adam Bielecki, Denis Urubko, Jarosława Botor oraz Piotr Tomala.

Polacy dotarli za to do jego partnerki wspinaczkowej Elisabeth Revol, która samodzielnie schodziła w dół. Według jej relacji, Mackiewicz pozostał sam na wysokości ponad 7300 metrów i nie miał szans na przeżycie. Już w momencie rozstania z nią nie mógł samodzielnie się poruszać i miał problemy z oddychaniem.

RadioZET.pl/Pakistan Mountain News/AN