Zamknij

Elisabeth Revol nagrała film pod Nanga Parbat! [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
08.02.2018 21:29
ELisabeth Revol
fot. Twitter/screen

Telewizja France Info opublikowała film Elisabeth Revol z ataku na Nanga Parbat (8126 m n.p.m.). W chwili nagrywania wideo francuska himalaistka znajdowała się na wysokości 8035 m n.p.m,  więc miała niespełna 100 m do szczytu. Za nią widać Tomasza Mackiewicza.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Jest piąta. Może godzina do nocy. Chyba skończymy na dziś. Tomek nadchodzi. Ale jeszcze coś widać. Powinniśmy dotrzeć do szczytu. Pewnie już w ciemnościach. (...) Poddałam się urokowi miejsca. To było magiczne… Było ciemno, za to wiatr wiał na nas z tyłu - mówi na nagraniu pochodzącym z 25 stycznia Revol.

Zobacz także

- Przy całym podejściu byliśmy (od niego) chronieni. Dopiero na samej górze, powiało nam prosto w twarz. Kiedy Tomek znalazł się obok mnie, powiedział: Nie widzę twojej lampy. Ty jesteś zamazana. Wtedy uświadomiłam sobie, że zrobiło się naprawdę groźnie, bo jeśli on nie widzi... Jesteśmy przecież w trudnym terenie, więc nasza sytuacja wygląda bardzo kiepsko. Wtedy natychmiast podjęłam decyzję, żeby schodzić.” O 23.10 sms, że Tomek jest w bardzo złym stanie i potrzebują pomocy - mówi z kolei w dłuższym materiale, jaki przygotowała stacja France Info.

Elisabeth Revol i Tomasz Mackiewicz zdobyli szczyt Nanga Parbat, ale schodząc Polak zachorował i nie był w stanie kontynuować wędrówki w dół. Francuzka została uratowana przez polskich alpinistów: Adama Bieleckiego, Denisa Urubko, Jarosława Botora oraz Piotra Tomalę. Do Mackiewicza nie udało im się dotrzeć ze względu na złe warunki atmosferyczne.

RadioZET.pl/Twitter/KS