Żona Tomasza Mackiewicza o pokryciu kosztów akcji ratunkowej na Nanga Parbat

Krzysztof Sobczak
03.02.2018 00:00
Tomasz Mackiewicz
fot. Facebook/Tomek Mackiewicz

Rządy Polski i Francji podjęły decyzję o pokryciu kosztów akcji ratunkowej na Nanga Parbat – poinformowała w piątek na Facebooku Anna Solska, żona Tomasza Mackiewicza, który pozostał na tej górze w szczelinie na wysokości ok. 7280 m.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Właśnie otrzymałam wiadomość, że Rząd Polski podjął decyzję o pokryciu kosztów akcji ratunkowej na Nanga Parbat (wraz z Rządem Francji).

Zobacz także

Z całego serca pragnę wyrazić głęboką wdzięczność Rządowi Rzeczypospolitej Polskiej, Panu Konsulowi Rzeczypospolitej Polskiej w Pakistanie oraz Panu Zbigniewowi Wyszomirskiemu, Radcy Ambasady RP w Islamabadzie.

Wszystkie zgromadzone w zbiórkach środki zostaną przekazane dzieciom. Dziękuję w imieniu Tomasza Mackiewicza oraz Dzieci: Maxymiliana Wita Mackiewicza, Zoi Antoniny Mackiewicz, Antoniny Marii Mackiewicz” – napisała Anna Antonina Solska.

Zaatakują K2

W piątek uczestnicy akcji ratunkowej na Nanga Parbat Denis Urubko, Adam Bielecki i Piotr Tomala powrócili do bazy pod K2 narodowej wyprawy na niezdobyty zimą szczyt. Czwarty uczestnik akcji Jarosław Botor z ważnych powodów osobistych musiał wrócić do kraju.

Zimowe wejście Elisabeth Revol i Mackiewicza 25 stycznia na szczyt Nanga Parbat (8126 m) jest drugim w historii. Francuzka, która przebywa obecnie w szpitalu w Sallanches, jest drugą na świecie kobietą, która zdobyła ośmiotysięcznik o tej porze roku, a Mackiewicz pierwszym Polakiem na wierzchołku tej góry zimą.

RadioZET.pl/PAP/KS