Kolejny sukces Moniki Skinder. Brązowy medal Polki w Sarajewie

Krzysztof Sobczak
11.02.2019 13:22
Monika Skinder
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Monika Skinder zdobyła w Sarajewie brązowy medal Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w narciarskim biegu na 7,5 km techniką klasyczną.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Medal Skinder jest pierwszym w historii dla Polski w tej dyscyplinie. Złoty przypadł Szwajcarce Anji Weber, a srebrny jej rodaczce Nadji Kaelin.

Skinder jest członkinią kadry narodowej A, której trenerem głównym jest Aleksander Wierietielny. Funkcję jego asystentki pełni Justyna Kowalczyk.

"Ile żeśmy się nasłuchali, że Monika jest sprinterką i że nic z niej nie będzie na dystansach... Wystarczy pracować. Monika może być kompletną biegaczką, tylko jak każda z tych dziewczynek potrzebuje mądrej pracy i czasu" - napisała na Twitterze Kowalczyk.

Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy w Sarajewie

W Sarajewie o medale rywalizuje trzydziestu siedmiu Polaków do osiemnastego roku życia. W ekipie znalazło się osiemnaście dziewcząt i dziewiętnastu chłopców, którzy startują w biathlonie, short tracku, łyżwiarstwie figurowym, curlingu, snowboardzie, narciarstwie alpejskim i biegowym. W imprezie rywalizuje 911 sportowców z 46 krajów.

To 25. medal biało-czerwonych - w trzynastu edycjach festiwalu zdobyli siedem złotych, sześć srebrnych i 12 brązowych.

Impreza w stolicy Bośni i Hercegowiny zakończy się 16 lutego.

RadioZET.pl/PAP/KS