Zamknij

To już potwierdzone. MŚ w Oberstdorfie bez Gregora Schlierenzauera

22.02.2021 20:52
Gregor Schlierenzauer
fot. Eibner-Pressefoto/EXPA/Feichter via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East News

Gregor Schlirenzauer nie pojedzie na mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie 2021. W szóstce powołanej przez selekcjonera reprezentacji Austrii znaleźli się Philipp Aschenwald, Manuel Fettner, Michael Hayboeck, Jan Hoerl, Daniel Huber oraz Stefan Kraft.

  • Gregor Schlierenzauer nie pojedzie na mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie
  • Trener Austriaków powołał do sześcioosobowej kadry Philippa Aschenwalda, Manuela Fettnera, Michaela Hayboecka, Jana Hoerla, Daniela Hubera oraz Stefana Krafta

Gregor Schlierenzauer nie zmieścił się w składzie, który pojedzie na mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie 2021.

W ostatnim weekendzie Pucharu Świata w Rasnovie Austriacy wystartowali w rezerwowym składzie i świetnie wtedy poradzili sobie m.in. ósmy w konkursie indywidualnym Manuel Fettner oraz dziewiąty Daniel Tschofenig. O ile wiadomo było, że do Oberstdorfu pojadą Philipp Aschenwald, Michael Hayboeck, Jan Hoerl, Daniel Huber oraz Stefan Kraft, o tyle miejsce dla skoczka z numerem szóstym stało pod wielkim znakiem zapytania.

Mistrzostwa świata w Oberstdorfie 2021 bez Gregora Schlierenzauera

Ostatecznie trener Andreas Widhoelzl zdecydował się zabrać ze sobą najlepszego spośród Austriaków w ostatni piątek w konkursie indywidualnym w Rumunii Fettnera.

Dla Schlierenzauera musiał to być ogromny cios. Przed sezonem 2020/2021 12-krotny medalista mistrzostw świata zapowiadał bowiem, że będzie to jego przełomowy okres w powrocie do rywalizacji ze ścisłą czołówką, tymczasem od samego początku cyklu popularny "Schlierie" zmaga się z ogromnymi problemami. Po raz ostatni w PŚ oglądaliśmy go w styczniu, w Zakopanem, gdzie w konkursie indywidualnym zajął dopiero 38. miejsce.

Co warto podkreślić, to fakt, że rozbrat Gregora Schlierenzauera z najważniejszymi zawodami skoków narciarskich trwa już znacznie dłużej. 31-latka nie oglądaliśmy bowiem w kadrze Austrii także przed dwoma laty, w Seefeld.

RadioZET.pl