Zamknij

Witold Bańka w Radiu ZET: Są plany budowy nowych skoczni i modernizacji Małej i Średniej Krokwi

Andreas Nicolaides
26.01.2018 09:36
Witold Bańka
fot. Radio ZET

- Jeśli chodzi o modernizację infrastruktury, mieliśmy spore opóźnienia w ostatnich latach - mówi w Radiu ZET minister sportu i turystyki Witold Bańka, zapowiadając modernizację niektórych obiektów. - Są plany inwestycji w małe skocznie w Chochołowie, tak samo mamy też w planach modernizację Małej i Średniej Krokwi - dodaje.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Według Bańki, trzeba wykorzystać obecne pasmo zwycięstw naszych skoczków, aby szukać nowych talentów. - Kiedyś była małyszomania, teraz jest stochomania. Jest taki moment kryzysowy, jakby mniej jest dzieciaków, które garną się do skoków narciarskich. Trzeba przystopować ten niebezpieczny trend, żebyśmy za moment nie mieli sytuacji dotyczącej braku napływu talentów. To jest ten czas, żeby odbudować program szkolenia w tych niższych kategoriach wiekowych - mówi minister sportu.

Już w ten weekend w Zakopanem odbędą się zawody Pucharu Świata. Skocznia jest po modernizacji. Minister przewiduje, że będziemy świadkami dalekich lotów.

- Bardzo jestem ciekaw, z racji tego, że mamy wielką krokiew po modernizacji, przebudowaną też z naszych środków, no i być może, możemy się spodziewać nawet lotów powyżej 150 metrów. Czekamy na pewno na nowy rekord na wielkiej krokwi - przyznaje.

W rozmowie z Radiem ZET poruszył też temat afery w Polskim Związku Kolarskim oraz nadchodzących igrzysk olimpijskich w Pjongczang.

Na czyje medale liczy minister? - Przede wszystkim naszych skoczków. To jest ten trzon kadry, na który najbardziej liczymy, ale też liczymy na niespodzianki. Po cichu liczę na biathlonistkę Weronikę Nowakowską. Być może nasza drużyna panczenistek? Zobaczymy - mówi.

Został spytany też o Roberta Kubicę. 

- To jest tak wielki wojownik, że jeszcze zawalczy, żeby być pierwszym lub drugim kierowcą, a nie kierowcą testowym czy rezerwowym. Ta historia jeszcze się nie skończyła - przyznaje.

Całą rozmowę gościa Radia ZET - ministra Witolda Bańki możecie przeczytać tutaj - (KLIK).

RadioZET.pl/AN