Zamknij

Milionerzy: Pytanie o Andrzeja Bargiela: Na czym zjechał z K2?

Maciej Walasek
13.11.2018 09:25
program Milionerzy
fot. screen / TVN

Historyczny zjazd Andrzeja Bargiela z K2 pojawił się w „Milionerach”. W ostatnim odcinku Krzysztof Sobczak musiał zmierzyć się z pytaniem za 2 tysiące złotych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

W ostatnim odcinku teleturnieju „Milionerzy” widzowie obejrzeli m.in. grę Krzysztofa Sobczaka, prawnika z Wrocławia. Uczestnik musiał zmierzyć się z pytaniem dotyczącym Andrzeja Bargiela.

Jest WIDEO ze zjazdu Andrzeja Bargiela z K2. Niesamowite!

Pytanie za 2 tysiące złotych brzmiało: W 2018 r. Andrzej Bargiel jako pierwszy człowiek w historii zjechał z drugiej najwyższej góry świata:

A)      na desce snowboardowej

B)      na sankach

C)      na nartach

D)     samochodem

Oczywiście Bargiel zjechał z K2 na nartach. Jednak uczestnik postawił na deskę snowboardową i zakończy udział w teleturnieju.

Na Twitterze do pytania odniósł się sam Andrzej Bargiel. Narciarz wstawił post z pytaniem i zaznaczoną błędną odpowiedzią. Himalaista nie był zachwycony końcowym rezultatem.

Andrzej Bargiel zjechał z K2 na nartach

W lipcu tego roku Andrzej Bargiel dokonał historycznego wyczynu, zostając pierwszym człowiekiem na świecie, który zjechał z K2 na nartach. Po drodze Zakopiańczyk nie uniknął problemów z pogodą, ale po godzinnej przerwie, 30-latek mógł kontynuować zjazd.

Wcześniej wielu znakomitych narciarzy próbowało dokonać tej sztuki, ale musieli zrezygnować z powodu złych warunków lub w czasie zjazdu albo trakcie wejścia na szczyt.