Co dalej z karierą Kamila Stocha? Michal Dolezal przerywa milczenie

24.03.2020 11:54
Michal Dolezal
fot. MAREK DYBAS/REPORTER/East News

Trener polskich skoczków, Michal Dolezal, zabrał głos na temat przyszłości Kamila Stocha. Zakopianin w ostatnim czasie niejasno odnosił się co do swoich dalszych losów, jednak czeski szkoleniowiec uspokaja kibiców: - Kamil trenuje normalnie i przygotowuje się na następny sezon. Z tego co ja wiem, to jest zmotywowany do dalszej pracy - przyznał.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Przyszłość Kamila Stocha w skokach narciarskich stanęła pod wielkim znakiem zapytania od Raw Air. Przed turniejem Polak utworzył na Instagramie czat z kibicami, w którym jeden z fanów zapytał skoczka, jak długo zamierza jeszcze skakać. Odpowiedź okazała się dla wielu bardzo niespodziewana.

Michal Dolezal zabrał głos na temat przyszłości Kamila Stocha

- Póki co zamierzam dokończyć ten sezon, potem odpocząć i zastanowić się nad wszystkim - przyznał wtedy Stoch.

Wówczas zaczęły się spekulacje, a dziennikarze próbowali wyciągnąć od polskiego skoczka więcej informacji na ten temat. Ten jednak zbywał ich tajemniczymi odpowiedziami: "Poczekamy, zobaczymy" - powtarzał z uporem maniaka.

Wreszcie milczenie przerwał sam trener reprezentacji Polski w skokach, Michal Dolezal. W rozmowie z portalem sport.pl przyznał, że skoczkowie rozpoczęli już przygotowania do kolejnego sezonu, choć wszyscy, po pobycie za granicą, znajdują się obecnie w kwarantannie. W gronie trenujących znajduje się także Stoch.

- Kamil trenuje normalnie i przygotowuje się na następny sezon. Z tego co wiem, to jest zmotywowany do dalszej pracy. Rozpoczął treningi jak każdy inny zawodnik - wyznał czeski szkoleniowiec.

Ubiegły, nieco wcześniej zakończony sezon Pucharu Świata Kamil Stoch ukończył na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej. To czwarta taka kampania polskiego skoczka z rzędu, w której melduje się on w ścisłej czołówce rankingu. Po drodze 32-latek zwyciężył w trzech indywidualnych konkursach (w Engelbergu, Lillehammer i Zakopanem) oraz po raz drugi w karierze triumfował w Raw Air. Wielu ekspertów wskazuje, że to właśnie ten ostatni sukces mocno przyczynił się do nieco bardziej optymistycznego spojrzenia zakopianina na swoją przyszłość.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/sport.pl