Zamknij

Michal Doležal podał kadrę Polski na konkurs w Zakopanem. Wraca Maciej Kot

08.02.2021 15:44
Michal Doležal podał kadrę Polski na konkurs w Zakopanem. Wraca Maciej Kot
fot. Damian Klamka/East News

Michal Dolezal podał skład kadry Polski na konkurs Pucharu Świata w Zakopanem. W kwalifikacjach na Wielkiej Krokwi wystąpi 11 naszych skoczków, w tym m.in. Tomasz Pilch, Paweł Wąsek, Maciej Kot i Aleksander Zniszczoł.

  • Kadra Polaków na zawody Pucharu Świata w Zakopanem została podana. Trener powołał 11 zawodników
  • Trener Michal Doležal nie skorzystał z tzw. kwoty krajowej, czyli możliwości wystawienia 12 polskich zawodników, jeśli zawody odbywają się w naszym kraju
  • Michal Doležal miał powołać Jarka Krzaka, który jednak trafił na kwarantannę – informuje portal Skaczemy.pl
  • Zawody w Zakopanem odbędą się 13 i 14 lutego

Kadra Polski na zawody w Zakopanem, które rozpoczną się w najbliższą sobotę, będzie się składać z 11 zawodników. Na Wielkiej Krokwi wystąpi Kamil Stoch, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka, Tomasz Pilch, Paweł Wąsek, Maciej Kot i Aleksander Zniszczoł. Trener Michal Doleżal chciał też powołać Jarosława Krzaka, który trafił na kwarantannę ze względu na zakażenie koronawirusem.

Konkursy w Zakopanem odbędą się w sobotę i niedzielę. Wcześniej – w piątek – rozpocznie się oficjalny trening (2 serie, godz. 13:30) i seria kwalifikacyjna (godz. 16). Konkursy 13 i 14 lutego rozpoczną się o godz. 16.

RadioZET.pl/skaczemy.pl/PAB